Uspořádat denní akce si ještě před rokem odvážilo jen pár statečných. A většině se to nakonec ani nevyplatilo vzhledem k faktu, že my Pražáci prostě nechceme, aby nás naši známí (či vytoužené crushe) viděli, jak se v pět hodin odpoledne vlníme pod pódiem.

To ale ukončil až koronavir, různé zákazy a následná touha po hudbě a společnosti. Z denních akcí se tak stal mainstream, který nás zas spojil a hlavně naučil kouzlo pražícího slunce do zad při setech našich oblíbených djs.

Že to funguje a v zahraničí je to už dlouho oblíbená forma, kluci z Harmony Rec. věděli už dávno. Proto jsme už mohli v posledních letech zažít starou, dávno nepoužívanou vodní nádrž v Braníku či cíp ostrova na Štvanici obklopen Vltavou. Na první polovinu letošního léta, konkrétně na 11. července, se jim ale povedlo zabookovat speciální prostor v samotném centru Prahy. Tím je historická barokní budova Klementina kousek od Karlova mostu. Konkrétně její nádvoří se zdobenou kamennou kašnou a zdmi s prorostlým břečtanem.

Kromě samotných rezidentů a našich oblíbenců Yana, Raleigha a Alfreda Czitala, kteří patří mezi stále rostoucí špičky producentské alternativní scény v Praze, vystoupí i dva nizozemští djs Vand a Shoal. Druhý jmenovaný si pro nás hlavně připraví i živý set. Asi tím ale i tak největším lákadlem je Blind Observatory. Německý producent a jedna ze stálic Berghainu.

Zajímavější je ale celé pozadí, které akci v posledních dnech předcházelo. Až z těch nejvyšších úředních míst české kultury se začalo ozývat, že techno nemá na takovém místě co dělat. Proč? Je to přece špinavá zábava plná drog a nebezpečných lidí. Bohužel naskrz českou společností je stále techno chápáno jako zlo, co ničí mladé lidi. Pravda by nemohla být dál. Na akce chodí studenti vysokých škol, architekti manažeři, ekonomové, právníci i maminka autora tohohle článku. Samotní pořadatelé mají vlastní labely, vytváří si pokaždé nové light designy, zapojují grafiky, umělce a hledají zajímavé lokality pro každou novou akci.

O to víc dobrou zprávou je, že samotné Klementinum klukům kolem Harmony dalo tuto sobotu šanci se ukázat v tom nejlepší světle. A zároveň tak vyzkoušet otevřít i takovýhle historický objekty, kam chodí většinou jen starší lidé za vážnou hudbou, mladý generaci.

Že je navíc o akci enormní zájem, ukázal již předprodej lístků. Ty se totiž vyprodaly už během tří minut od zahájení prodeje. Zbytku zájemců tak nezbývá nic jiného než se dostavit k bráně bývalé jezuitské koleje včas, ideálně už v 14 hodin, kdy akce začíná, i přes stále velký počet lístků. Byla by totiž škoda byť jen o hodinu prošvihnout takovou akci, která se znovu dlouho opakovat nebude.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit