Vítejte v Šalingradu.

Ve městě, kde se narozdíl od zbytku republiky mluví jiným jazykem a snídá Starobrno v PET lahvi. A jelikož všichni víme, že Starobrno chutná jako rezavá voda a dá se přirovnat… Ke kanálu? Tak jsem za vás prošel pár hospod, abyste věděli, kam na to pořádné pivo jít.

A samozřejmě jsem to stihl za jeden večer. 

PIVNICE U POUTNÍKA

Poutník 12°

Sem prostě musíte zajít! V historickém centru města do sebe štamgasti lijou Poutníka, jak já, když si objednávám bezedný kelímek v KFC, splachují to slivovicí a přitom se futrují utopenci. Za čtyři pětky vám tady naservíruje (nasranej) výčepní to nejlepší pivo, který jste kdy měli, to vám garantuji.

CRAFTBEER BOTTLE SHOP & BAR

Sibeeria Easy Breezy 7°

V brněnské Tržnici na Zeleňáku, kde sídlí skvělý pivní bar/obchod s velkým výběrem pivních speciálů, ale také se skvělýma pivama na čepu. Po “tajných” schodech do nebe si potom můžete zakusit úžasný výhled na celý Zelňák a užít si svoje vychlazené pivo.

MALT WORM

Sibeeria Sea Buchthorn Sorbet 11°

Nedaleko Zelného trhu se Malt Worm pyšní svým úžasným výběrem pro pravé fajnšmekry. Venku mají krásný posezení ve stínu, tedy pokud zrovna nesvítí nad vámi. Na čepu mají většinou okolo šestnácti piv a několik speciálů na střídačce.

PUB U DVOU PŘÁTEL

Pivečka I’m single 13° Equanot

Pub na Dominikánské s menším výběrem, ale za to s bombastickými nálezy a skvělými domácími chuťovkami. Tady by se i Kentánovi z Montarži líbilo.

VÝČEP NA STOJÁKA

Stojácké Poupě 12°

A čím jiným to zakončit než na Jakubáku zajít do Výčepu Na Stojáka. Samozřejmě jako vždycky plno! To nevadí, pivo mají vždy úžasný a stejně tak i setsakra dobrý namazaný chleby nebo hermelíny. A pochopitelně si vevnitř nesednete, což nevadí, venku je patníků hodně.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit