Stejně jako všechny předešlé roky i letos přiveze festival Pop Messe do Brna výběr jedinečných zahraničních i tuzemských umělců napříč žánry. Zatímco loni se na stadionu Za Lužánkami představil například britský rapper Skepta, elektronické duo Bicep či ruská protestní kapela IC3PEAK, letos bude festivalu kralovat jeden multitalentovaný Estonec, skotský dj a spousta indie kapel. Každopádně je na co se těšit!

Loňský Pop Messe se vydařil nejlépe, jak mohl. Sami se o tom ostatně můžete přesvědčit třeba v našem fotoreportu. Podle prvních zveřejněných jmen, která by měla v rámci multižánrového festivalu dorazit do Brna toto léto, to vypadá, že letošní ročník nebude o nic slabší.

Vybere si prostě každý

Na festivalu Pop Messe je nejlepší, že nemá konkrétní hudební zaměření. Jediným univerzálním pojítkem mezi účinkujícími je, že jde o talentované umělce či uskupení, která se vymaňují z mainstreamu a přinášejí posluchačům unikátní hudební a často i vizuální zážitek. Takže je jedno, jestli posloucháte techno, rap, indie nebo třeba rock. Na Pop Messe si to své určitě najdete i vy.

Mezi prvními zveřejněnými jmény pro letošní rok tak nechybí například estonský rapper Tommy Cash, známý svými provokativními vystoupeními, indie kapela Young Fathers, americko-skotský dj Hudson Mohawke, kterého můžete znát mj. z rádií ve hře GTA V, nebo australský beatmaker Skin On Skin.

Za domácí scénu se pak letos na Pop Messe představí například jihlavské rapové trio 58G, kouzelné R&B v podobě Annet X v doprovodu živé kapely Champion Sound, dj a vysokoškolský pedagog Ventolin nebo tak trochu jiná popová kapela PAST. Těšit se však můžete i na spoustu dalších jmen, jejichž kompletní přehled najdete na webu Pop Messe. A další umělci budou patrně ještě přibývat.

Vstupenky na letošní ročník, který se uskuteční 28.-29. července na brněnském stadionu Za Lužánkami můžete kupovat v síti GoOut. A pokud ještě nejste rozhodnutí, sledujte Czechmag, ať vám neuniknou žádné čerstvé novinky o festivalu nebo jména dalších umělců.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit