Letošní ročník festivalu Pop Messe je u konce. Během dvou dnů se na celkem pěti pódiích vystřídaly desítky umělců, účastníci vypili hektolitry piva a většina z nich nejspíš zažila jeden z nejlepších víkendů v roce. Podívejte se, jak to na konci července vypadalo na jinak téměř opuštěném brněnském stadionu Za Lužánkami.

Od prvního ročníku Pop Messe, který se odehrál vloni, byl pro účastníky letos připraven festival větších rozměrů ve všech směrech – od počtu pódií přes rozlohu areálu po nabídku občerstvení. Zatímco na samotném hřišti se tyčily dvě open air stage, zbylá tři pódia se letos nacházela ještě před stadionem, konkrétně v Zoner BOBBYHALL a Café de Paris. Dj stage Sound System byla dokonce přístupná i pro veřejnost bez festivalového lístku.

Audiovizuální show, nečekaní hosté a populární i méně známé hity

Festival odstartovala v pátečních 15 hodin disco-punková kapela Koně a prase. Kromě té se první festivalový den představilo například uskupení Prago Union, Monika Načeva nebo rapper Smack One, který s sebou na pódium přivezl výjimečného hosta a jednoho z členů kultovních Iscream Boyz Fuckstroye.

Hlavní stage se krátce po západu slunce zmocnilo elektronické duo Bicep, které předvedlo dokonalou audiovizuální show a kombinací lahodných beatů, laserů a stylově připraveného pozadí uchvátili každého přihlížejícího.

Ruská protestní kapela IC3peak krátce poté rozezněla naplněnou Zoner BOBBYHALL a o půlnoci se na hlavním pódiu představil headliner večera, legenda grimu Skepta. Ten svými údernými rýmy rozskákal téměř celý dav.

Společně s djem Skepta zahrál hity jako Greaze Mode, Redrum nebo Praise the Lord. Třešničkou na dortu jeho vystoupení byl rapper a textař Frisco, který na pódiu předvedl své neuvěřitelné lyrické schopnosti. Zatímco venkovní scény po jedné hodině utichly, vnitřní stage v čele s duem Acid Arab a djkou Avalon Emersnon zněly až do rána.

Legendární kapely a kluci z Vinohrad i Kanady

Sobotě kraloval úderný rap z hrdla Kae Tempest a britská shoegazová kapela Ride. Kromě toho se ale v rámci pěti pódií představili například kluci z Vinohrad, kapela Dukla, legendární uskupení WWW, brněnský rapper Michajlov, milovníci podvratných vtípků Midi Lidi nebo mistři barokního popu Son Lux.

Účastníky festivalu okouzlilo mimo jiné i kanadské uskupení Crack Cloud a jeho členové, kteří se po koncertě vydali popovídat si s fanoušky a užít si s nimi nabitou party ve vnitřních prostorách. Celý festival pak zakončili Nobodylisten a Kewu se svým B2B dj setem v Zoner BOBBYHALL. My už tak teď jen z domova doufáme, že se příští rok Za Lužánkami opět uvidíme.

foto: Tomáš Duong

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit