Pražská kapela Page Turners vydává nový single s názvem “Say What You Wanna Say”, v němž se s indie rockem prolíná trap a úzkost překonává sebevědomím.

V “Say What You Wanna Say” Page Turners prozkoumávají zejména téma duševního zdraví – hlavním motivem písničky je touha po osvobození se od úzkosti. „Say What You Wanna Say byla inspirována mým sezením s psychoterapeutem,“ sděluje frontman kapely Misha Kiristaev. „Na terapii jsem si uvědomil, že se úzkostí snažím zbavit tím, že se je pokouším ovládat. Tahle touha po kontrole však paradoxně úzkosti jen posiluje, proto jsem si uvědomil, že cesta od úzkosti nevede skrz snahu ovládnout všechny aspekty života, ale naopak skrz schopnost některé věci ,pustit’. Tahle myšlenka se nakonec objevila v refrénech: ‚I don’t wanna have control, I just wanna be free‘,” dodává.

Artwork pro ‘Say What You Wanna Say’, autorka Mimi Matrix

Tvorba písničky a její nahrání trvalo zhruba půl roku a proběhlo na několika místech. Bicí nahráli v domácím Home Groove studiu Romana Víchy, zbytek pak Page Turners nahráli v Court Jester studiu s Josefem Abrahamem Mikulkou. O mix a master se nakonec postaral Martin Havlen z libereckého Resound Studia. Vizuální doprovod Say What You Wanna Say vytvořila Mimi Matrix – belgická umělkyně a fotografka žijící v Praze.

Page Turners vydávají nový singl po období aktivního koncertování po České republice v první polovině roku 2022. Poprvé novou skladbu zahrají live 12. srpna na festivalu Repete.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit