Konečně se po koronavirovém období otevřely brány největšího drum and bassového festivalu na světě. Stalo se tomu tak 4.8. na letišti v Milovicích a my měli možnost opět zažít Let it Roll tak, jak jsme ho znali před dvěma lety. Tentokrát ale festival slavil dvacáté výročí a naservíroval nám našlapaný lineup, jaký nejspíše nikdo nečekal.

Immortalz, jak nás takzvaně Let it Roll nazývá, neváhali ani na chvíli a festival se poprvé od svého vzniku vyprodal. Už ale ve středu se pro nedočkavce otevřela stanová stage Strom club, kde vystoupili českoslovenští djs.

Ve čtvrtek se kompletně otevřel celý hudební areál a začalo se hned v šapitó EVE’S SANCTUM, kde se převážně představili hvězdy Hospital Records, Critical Music a 1985 Music. Zažít jsme tak mohli Metrika, Grafixe, Akiru s Bifidusem a mnoho dalších.

Stage Renegade byla spíše pro milovníky neurofunku a tvrdšího drum and bassu, ale i tak jsme zavítali a nenechali si ujít skvělé sety například od Imanu, Pythiuse, State of Mind a další skvělá jména, ale dodnes máme otevřená ústa a husí kůži nad setem od Mandidextrous.

Temple byla druhá největší stage, na které jsme měli možnost dýchat na záda třeba Delta Heavy, Maduk, Wilkinson, Hedex… Museli jsme ale obrečet australského producenta Luudeho, který bohužel nestihl letadlo.

V pátek se otevřela hlavní stage Mothership, respektive hlavní kolébka celého hudebního areálu. Stát vedle velkých hudebních jmen při západu slunce, dešti a zároveň duze nám vyrazilo dech. Dimension, Sub Focus, Mefjus, Koven, Hybrid Minds a vyjmenovávat další producenty, tak se tu rozpláčeme nad tím, jak moc chceme být zpět.

Páteční opening show byla sice tento rok bez ohňostroje, ale hned po ní přichází na stage Pendulum a to živě. Neodolali jsme a přidali se ke skandujícím davům lidí a užili si to na maximum.

Děkujeme celému festivalu Let it Roll za pozvání a přestože nám dodnes duní v uších, těšíme se na další ročník.

foto: Kristýna Mergeščíková (@cvk.e)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit