Pražský hudební festival Metronome Prague připravil pro fanoušky bonusovou akci s názvem Půlmetronome, která se uskuteční letos v září a v jejím rámci představí to nejlepší z české hudební scény. Plnohodnotná verze za účasti zahraničních hvězd nakonec proběhne v červnu příštího roku a potvrzuje již nyní první zahraniční kapelu, kterou jsou britští Underworld.

Britská elektronická skupina potvrdila svou účast na Metronomu. Underworld slibovali nezapomenutelnou show už letos, za rok se ovšem návštěvníci podle jejich slov mohou těšit na největší show, jakou kdy Underworld předvedli. Což já osobně si třeba nenechám ujít. Podle plánu Underworld navíc na festivalu představí své dlouho očekávané album Drift songs, které je součástí ročního projektu Drift. V rámci tohoto projektu se kapela zavázala každý týden představit nový nebo doposud nevydaný materiál, nejen skladby, ale i videa a výtvarná díla.

“Kapelu si naši fanoušci toužebně přáli už delší dobu a jsme rádi, že jim toto přání budeme moci splnit, i když si na ně budou muset ještě chvíli počkat,” říká ředitel Metronome Prague David Gaydečka. 

Víte, jak jsem minule psala, že na září chystá Metronome překvapení? Slibovaným překvapením je Půlmetronome! Unikátní akce, kterou organizátoři připravují pro své fanoušky jako oslavu hudby a živé kultury 17. – 19. září 2020 na pražském Výstavišti. Originální verze původního festivalu představí pouze tuzemské hudebníky, pro které bude Půlmetronome jedna z mála letošních příležitostí hrát pro živé publikum v rámci festivalu. Nejde tak pouze o oslavu hudební svobody, ale i podporu umělců. Držitelé vstupenek na přesunutý ročník i ti, kdo si vstupenky koupí nyní, mají vstup zdarma a garanci dvou festivalů za cenu jednoho. Jde tak o originální a na hudební scéně nebývalou situaci.

Vstupenky na Metronome Prague je pořád možné kupovat na Metronome a v předprodejní síti GoOut.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit