Každý z nás, pokud jste někdy studovali, alespoň jednou zažil tu nepříjemnou chvíli, kdy se měl psát test a zjistili jsme, že nám chybí propiska, tužka, či jiná potřebná školní pomůcka. Zůstaly nám na výběr dvě možnosti. Buďto jít na test nepřipraveni a dostat špatnou známku anebo si pomůcky obstarat. Ale jak sehnat v budově školy tolik potřebné věci? Na tuto otázku nabízí odpověď nový český studentský startup Papíromat.

Způsob, kterým vám Papíromat pomůže, je nápaditý a neotřelý. Jak již napovídá název společnosti, jedná se o speciální papírenský automat. Papíromat umisťuje do škol stejnojmenné speciální výdejní automaty (Papíromaty), které místo pochutinek nabízí školní potřeby. Student proto není nucen složitě shánět potřebné pomůcky, ale může si je pohodlně a dostupně pořídit přímo ve škole. Tam, kde stojí Papíromat, už nehrozí špatné známky za chybějící pomůcky!

Celý startup je relativně mladý a vyvíjí se nepřetržitě od konce července 2016. Za projektem stojí dva mladí studenti-podnikatelé Jaroslav Šejko a Christian Dosoudil. Celý začátek společnosti je vlastně jedna velká náhoda, která spojila kluky dohromady.

Prvním potřebným krokem pro vznik Papíromatu bylo zajištění finančních prostředků. Ty se podařilo získat díky investorovi a ambasadorovi společnosti, který má na starosti komunikaci s vedením škol. Poté došlo k vytvoření současného moderního loga, které dodává společnosti punc zavedené firmy. Dále bylo potřeba obstarat spolehlivé a funkční stroje. I to se nakonec podařilo. Nakoupené automaty už jen speciálně upravili pro výdej papírenských produktů a mohlo se začít!

Chlapci využili díry na českém trhu – podobné automaty tady vyloženě chybí. Do karet jim hraje i fakt, že od roku 2017 nebude ve školách možné prodávat sladké věci (tzv. Pamlskový zákon). Z toho důvodu se uvolnilo velké množství prostoru, kde dříve byly automaty se sladkostmi. Školy tak hledají jiný způsob, jak mohou žákům nabídnout nadstandardní služby.

V současné době je již projekt plně v provozu. Svůj život započal umístěním prvního Papíromatu na vyhlášeném Gymnáziu Jana Nerudy v polovině října. Od té doby stihl obsadit další 3 školy, přičemž nejnovějším místem, kde se Papíromat objeví, je jedno z nejprestižnějších českých středních škol, Gymnázium PORG v pražské Krči.

V novém roce má Papíromat potenciál obsadit desítky pražských škol. Hodlá rozvíjet současná prodejní místa a vylepšovat služby zákazníkům.

Současně ohlašujeme, že redakce CZECHMAG se dohodla s Papíromatem na spolupráci pro naše fanoušky a čtenáře. Formu spolupráce se dozvíte již brzy” Samozřejmě nezapomeňte Papíromat sledovat jak na Instagramu, tak i na Facebooku, kde se můžete dozvědět o novinkách jako první!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit