Autoři úspěšné knižní novinky Bez jablka Michelle Losekoot a Miloš Říha společně s ilustrátorkou Bárou Balgovou navrhli módní kolekci oblečení pro značku ZOOT. Celkem 10 komiksových potisků vtipně vystihuje typické genderové stereotypy. V kolekci najdete 4 dámská a 4 pánská trička, kalhotky a tašku. Autoři společně se známým módním e-shopem ZOOT věnují celý výtěžek z prodeje na nadaci Krása pomoci Taťány Kuchařové.

Konkrétně bude výtěžek věnován na projekt Doma bez obav, který dává možnost seniorům zůstat co nejdéle zcela soběstačně v domácím prostředí. Taťána Gregor Kuchařová, která je společně se svým manželem Ondřejem Gregor Brzobohatým kmotrou knihy Bez jablka, ke spolupráci dodává: „Po dlouhé době se mi dostala do ruky kniha, u které jsem se upřímně zasmála a zároveň se v ní našla. Můj nejoblíbenější kousek z kolekce ZOOT je dámské tričko Žofré. V ničem jiném teď nespím.“

Autoři již před časem darovali Nadaci výtěžek 30 tisíc korun z prodeje své knihy na říjnovém křtu, prodejem módní kolekce tedy v propojení s Nadací pokračují.

Kniha Bez jablka mezitím slaví u čtenářů úspěch. První náklad knihy je po měsíci a půl prodeje rozebraný a na pulty čerstvě dorazil první dotisk. Knihu je možné zakoupit ve všech knihkupectvích za 299,- Kč.

Kolekci můžete zakoupit a prohlédnout na www.zoot.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit