Někteří sportovci se našli v klasických sportech a rádi si zakopají fotbal, pohrají s míčem a vstřelí pár gólů. Jiným myšlenka kontaktních sportů nahání hrůzu, proto dávají kupříkladu přednost pobíhaní po rudé antuce se servírováním nehratelných tenisových úderů nebo se jen tak po náročném dni v práci rozeběhnou po parku, aby si pročistili hlavu. Nabídka sportovních aktivit je skutečně bezmezná, avšak pokud hledáte něco skutečně originálního a neokázalého, čím byste si zpříjemnili volné chvíle, jste rozhodně na správném místě.
Footbag čili hakisák
Pravidla této velmi rychle se rozšiřující sportovní disciplíny nejsou nikterak náročná. Cílem je udržet malý míček, takzvaný footbag neboli hakisák, ve vzduchu co nejdéle, aniž by se jakkoliv dotkl rukou a spadl na zem. K odrazu míčku smíte užívat celého svého těla, tedy kromě horních končetin. Jsou základní dva různé typy footbagu jako takového. Jednou verzí je klasický Footbag Net, během něhož proti sobě soupeří dva jedinci či dvě družstva přes síť s povolenými maximálními dvěma doteky míče před odpalem na soupeřovu polovinu. Není to vůbec nic jednoduchého, síť se nachází ve výšce více než jeden a půl metru a hráči se pohybují na place o velikosti 13 x 6 metrů.
Druhým typem je pak Freestyle Footbag, což je jakási umělecká forma tohoto moderního sportu. Soutěžící jsou hodnoceni porotou, které představují své triky s míčkem. Hodnotí se nápaditost choreografie, obtížnost volených prvků, různorodost vystoupení a celkové provedení. Vyzkoušejte Footbag i vy! Jediné, co k němu potřebujete, je onen proslulý míček – hakisák, a třeba i vy se časem propracujete až na nejznámější český footbagový závod Todexon Cup. Kdoví, možná se brzy Footbag propracuje i na čelní pozice sázkařského průmyslu a kromě sázení na výsledky fotbalových utkání se dočkáme na stránkách http://extra.bet365.com/news/cs i možnosti tipování na výsledky footbagu.
Field Events – s letajícím talířem čtyřikrát jinak
Frisbee zná snad každý. Málo kdo z nás však ví, že se s ním můžete propracovat až na světovou scénu, a to třeba s Field Events – čtveřicí samostatných sportů s létajícím talířem. Prvním je hod do dálky – vyslat talíř během pěti pokusů v rámci 2 a půl minut co nejdále. Druhým je TRC – hod do dálky s opětovným chycením disku do jedné ruky. Třetí variantou je MTA – odhození disku tak, aby do chycení strávil ve vzduchu co možná nejdelší čas. Poslední možností je Accuracy – neboli soutěž v házení talířem do branky o velikosti jeden a půl metru. Soutěžící hází ze sedmi míst v různých vzdálenostech a úhlech vůči cíli.
Volejbal na squashovém hřišti
Že nelze hrát odbíjenou na malém squashovém hřišti? Omyl, máme tady Wallyball. Toto poměrně mladé sportovní odvětví vzniklo právě spojením těchto dvou zcela odlišných oblíbených sportů. Na squashovém kurtu proti sobě stojí neklasicky dvě, minimálně dvojčlenná, družstva. Ta se snaží dostat míč na soupeřovu polovinu maximálně třemi pokusy přes síť ukotvenou přesně ve středu squshového kurtu. Jako u squashe zde samozřejmě můžete využívat i odrazu bočních i zadních stěn. Jako ve volejbale se hraje na tři vítězné sety s rozdílem, že wallyballistům stačí k zisku setu uhrát „pouze“ patnáct bodů.
Článek je reklamní sdělení