Kapela Lake Malawi dokončuje svoji novou desku, na které by neměl chybět velmi úspěšný singl Chinese Trees, který se držel šest týdnů mezi deseti nejhranějšími songy v českém éteru.

,,Na épéčku bude pět skladeb včetně Chinese Trees. Na koncertech mě nejvíc baví Young Blood a Day for Finding Someone, teď k nim točíme klipy,” popisuje Albert Černý, čerstvý držitel ceny Evropy 2 za Zpěváka roku. Debutové EP s názvem “We Are Making Love Again” vzniká ve spolupráci s londýnským producentem Mattem Lawrencem (spolupracovníkem Adele, Mumford & Sons nebo Ellie Goulding) a Filipem Gemrothem (z kapely Make My Heart Explode), za mixem stojí Mo Hausler (Bat for Lashes, Dog Is Dead).

Lake Malawi v čele s Albertem Černým (frontmanem rozpadlých Charlie Straight) zahájí ve středu 11. března malé jarní turné v pražském klubu Chapeau Rouge. ,,V Chapeau Rouge jsme s Charlie Straight hráli jeden z prvních pražských koncertů, takže se tam vracím moc rád. Mají nový zvuk a bude to pořádný klubový koncert, i když s omezenou kapacitou,” vysvětluje Černý.

Hned nato zamíří Lake Malawi do Ostravy a Opavy. Jako speciální host v těchto třech městech vystoupí anglická kapela Joel Peter z Brightonu, na kterou narazili Lake Malawi docela náhodou. Když singl Chinese Trees bodoval v hitparádě Audition Poll na Amazing Radiu, jejich zpěvák popichoval kapelu na Twitteru: ,,Když vyhrajete vy, uděláme vám koncert u nás. A když my, tak přijedeme do Prahy.” Nakonec i přes vítězství Lake Malawi dojde k obojímu. ,,Hudba Joel Peter připomíná Bombay Bicycle Club, moc se na ně těším!” dodává Albert Černý.

11.3. Praha – Chapeau Rouge + Joel Peter (UK)

12.3. Ostrava – Barrák + Joel Peter (UK)

13.3. Opava – KLUB ART + JOEL PETER (UK)

20.3. Český Těšín – Kulturní dům Střelnice

Foto: TZ
Video: Youtube.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit