Kapela Lake Malawi dokončuje svoji novou desku, na které by neměl chybět velmi úspěšný singl Chinese Trees, který se držel šest týdnů mezi deseti nejhranějšími songy v českém éteru.

,,Na épéčku bude pět skladeb včetně Chinese Trees. Na koncertech mě nejvíc baví Young Blood a Day for Finding Someone, teď k nim točíme klipy,” popisuje Albert Černý, čerstvý držitel ceny Evropy 2 za Zpěváka roku. Debutové EP s názvem “We Are Making Love Again” vzniká ve spolupráci s londýnským producentem Mattem Lawrencem (spolupracovníkem Adele, Mumford & Sons nebo Ellie Goulding) a Filipem Gemrothem (z kapely Make My Heart Explode), za mixem stojí Mo Hausler (Bat for Lashes, Dog Is Dead).

Lake Malawi v čele s Albertem Černým (frontmanem rozpadlých Charlie Straight) zahájí ve středu 11. března malé jarní turné v pražském klubu Chapeau Rouge. ,,V Chapeau Rouge jsme s Charlie Straight hráli jeden z prvních pražských koncertů, takže se tam vracím moc rád. Mají nový zvuk a bude to pořádný klubový koncert, i když s omezenou kapacitou,” vysvětluje Černý.

Hned nato zamíří Lake Malawi do Ostravy a Opavy. Jako speciální host v těchto třech městech vystoupí anglická kapela Joel Peter z Brightonu, na kterou narazili Lake Malawi docela náhodou. Když singl Chinese Trees bodoval v hitparádě Audition Poll na Amazing Radiu, jejich zpěvák popichoval kapelu na Twitteru: ,,Když vyhrajete vy, uděláme vám koncert u nás. A když my, tak přijedeme do Prahy.” Nakonec i přes vítězství Lake Malawi dojde k obojímu. ,,Hudba Joel Peter připomíná Bombay Bicycle Club, moc se na ně těším!” dodává Albert Černý.

11.3. Praha – Chapeau Rouge + Joel Peter (UK)

12.3. Ostrava – Barrák + Joel Peter (UK)

13.3. Opava – KLUB ART + JOEL PETER (UK)

20.3. Český Těšín – Kulturní dům Střelnice

Foto: TZ
Video: Youtube.com

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?