Dne 13. 11. se v pražské Uhelně konala akce, která přilákala spoustu lidí, a to hlavně díky zajímavým jménům jako Sharlota, Aless, Dalyb, Special Beatz a další, ale hlavně Ego a Pil C! Jak to tedy probíhalo?

O klubu/restauraci Uhelna jsem celkem dost pochyboval. Nevěděl jsem, jak bude prostor vůbec vypadat a zda se tam opravdu může uskutečnit show s dobrou atmosférou a dobrým zvukem. Naštěstí musím přiznat, že jsem se obával zbytečně. Show byla naprosto fantastická, stejně jako prostory, které se mi opravdu líbily. Zvuk byl čistý a basy v sobě cítím ještě doteď. Nyní již přejdeme k samotné show.

Po setu DJe Special Beatz přišla na scénu Sharlota z Blakkwood Records, kterou jako DJ doplňoval její současný partner Lucas Blakk. Sharlota měla v den akce křest svého nového EP Vdova, na show tedy již premiérově dávala písně z něj. Abych byl upřímný, neschytala od lidí moc dobrou odezvu, někteří lidé se nudili a i přesto, že do toho Sharlota dala podle mého názoru všechnu svoji energii, nezavděčila se všem. Vyjádřila se k tomu i na své fanpage.
Sharlota si na pódium pozvala i Aless, se kterou všem přítomným předvedly svůj společný song, po kterém šla na věc Aless samotná, lidi oživila a začalo to vypadat jako na pořádné show. Záda jí kryl DJ Jancoo.

Aless skončila, poděkovala divákům a pak to přišlo… Na stage se objevil nejdříve Dalyb, který pustil pro diváky velmi známý hit od Travise Scotta – 3500 (For a Coat) a šel k lidem, aby je ještě víc “rozhajpil”. Ti byli u vytržení a o to víc i poté, co se na scéně objevil Ego. To teprve začalo to pravé šílenství, které jsem měl možnost si vychutnat z druhé řady. Byl jsem dost pozitivně překvapen tím, že Ego zarapoval jeho sloky i ze starších věcí, například “Neverím Nikomu” z roku 2008, “Šalalaj” z Rytmusova sólo alba z roku 2009 nebo třeba “Bozk na Rozlúčku”. Na přání jednoho z přítomných, co stál přede mnou, dal Ego i acapellu jeho letního hitu “Oberám ťa o čas” a pár krátkých, o to víc kvalitních, freestylů. Video z Egovy části najdete ve videu zde.

Po Egovi přišel na stage jeho parťák z Podzemgangu – Yojo. Party se tedy na chvíli nesla ve více funkové atmosféře, lidé si, dá se říct, trochu oddechli a přišla i jedna nečekaná věc, jak pro lidi pod pódiem, tak i pro Ega. Ego měl totiž nedávno narozeniny, a tak si pro něj organizátoři připravili takové menší překvapení před vystoupením Pil C-ho. Video z této krátké oslavy najdete zde.

Yojo na stage (vlevo)
Yojo na stage (vlevo)

A pak přišel ten, na koho se lidé v Uhelně těšili asi nejvíc (i podle ankety na facebookovém eventu). Pil C. Všude mlha, ani já už si přesně nepamatuji, jak to vše probíhalo, jen vím, že to byl naprostý chaos. Všichni začali skákat, šlapat na sebe, strkat se tak, že někteří už doslova stáli na pódiu. Pil C představil jednu novou věc z alba, ale i tak to vypadalo, jako kdyby ji už lidé dávno znali! Já vs. Celý Svet, to byla záruka toho, že všichni zapomněli na to, co je trápí, a soustředili se jen na hudbu! To se mi na tom osobně líbilo nejvíc. Všichni přítomní jakoby zapomněli na jejich starosti a užívali si show, jak to jen šlo.

Money Music si jako organizátoři celé akce pro všechny příchozí připravili skvělou show se vším všudy a jestli jste tu nebyli, můžete jen litovat!

foto:
Uhelna Club & Restaurant

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit