V sobotu 14. 11. se na pražské Náplavce konala vernisáž k výstavě “we are FAT animals“, která má za cíl netradiční formou poukázat a upozornit na obezitu ve společnosti lidí. Její hlavní autor (na projektu se podílelo více lidí), fotograf Dereck Hard, nám poskytl krátké interview.

Dorazil i rapper Jay Diesel, Matějův (Dereckův) kamarád, který vernisáž pár svými slovy uvedl. Jaye Diesela si Dereck Hard kromě toho, že jsou si dobrými přáteli, pozval i proto, že se velmi zajímá o fitness a všeobecně pravidelně sportuje, čímž si udržuje zdravý životní styl a kondici. Vernisáž svojí hudbou doprovázel již všem známý a skvělý DJ NobodyListen, jednu píseň s názvem Zlatý časy zahrála i Dereckova oblíbená funková kapela Purpur.
O samotné výstavě nyní ale v rozhovoru.

Právě se nacházíme na výstavě “we are FAT animals”, co všechno výstava obnáší?

Jedná se o 6 velkoformátových fotek, kdy jsem nafotil 6 zvířat, jak místních, tak i exotických, v realistické krajině a jejich přirozeném prostředí. Následně proběhla postprodukce ve spolupráci se studiem NOBORD, kdy jsme z normálních zvířat udělali zvířata obézní. Podtitul a myšlenka celé této výstavy ve stylu pop-art photography je v podstatě kampaň proti obezitě lidí. Jde o to, aby si lidi uvědomili, že v normalní přírodě není normální vidět tlustého lva a podobně.

Jak dluho celý tento projekt vznikal?

V hlavě jsem to měl už delší dobu, přibližně rok, a samotná realizace probíhala od začátku srpna až do teď, tedy 3,5 měsíce.

Pokud by měl někdo zájem se přijít podívat, do kdy výstava potrvá a kde ji mají hledat?

Ode dneška, 14. 11., výstava potrvá 14 dní až do 28. listopadu. Kdo by chtěl fotografie vidět, ať dorazí na pražskou Náplavku, kde se výstava nachází mezi Železničním a Palackého mostem, blíže k Palačáku.

Kde tě můžeme sledovat na internetu?

K samotnému projektu jsou již v provozu webové stránky www.fatanimals.cz, kde jsou všechny fotky umístěné společně s veškerými informacemi o výstavě, dále samozřejmě moje webovky www.dereckhard.com nebo Facebook “Dereck Hard Photography“.

thumb_DSC_0240_1024

Více prozrazovat a ukazovat nebudeme, přijďte se na výstavu podívat sami, a to na Rašínovo nábřeží při nejbližším sjezdu z Palackého náměstí směrem na Výtoň.

foto: Honza Faltus

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit