Glastonbury, Fuji Rock Festival nebo Bestival: to všechno jsou hudební události roku, které jsou splněným snem všech hudebních fanoušků. Ještě větším snem to může být pro samotné vystupující, kteří se mohou pyšnit větou: “Já hrál na Glastonbury!” Jedním takovým je i Max Cooper, Brit s australskými kořeny, který byl v roce 2012 označen na Resident Advisor za jednoho z nejlepších dvaceti živých vystupujících na elektronické scéně.

Po několika letech se ale vrací i k nám do MeetFactory, kde představí svoje zatím poslední album, One Hundred Billion Sparks, vydané v druhé polovině minulého roku. Žádný telefonáty, žádný emaily, žádný lidský kontakt po celý měsíc – to je základ, na kterém Max Cooper postavil svoji novou desku. Na té objevuje mechanismy lidského myšlení a jejich propojenost s bajkami, které si vyprávíme a ve kterých žijeme. To celé ještě doplňuje audio vizuální show, která ty příběhy vypráví. K tomu se vztahuje i samotný název desky odkazující na neurony, které vytváří naše pocity a emoce. A zároveň nás všechny propojují.

Odkaz na neurovědu není čistě náhodný. Cooper, ačkoliv to mnohé může překvapit, má doktorát věd z biologie na Nottinghamské univerzitě a dokonce začal jako genetik pracovat.

Ještě víc ale může překvapit jeho až velké napojení na Česko. Už dlouhodobě spolupracuje s českým producentem Floexem, kterému v neposlední řadě i zremixoval skladby z posledního alba A Portrait Of John Doe. To si vysloužilo cenu Anděl za nejlepší alternativní album.

V Praze 16. května ale představí hlavně svoje poslední album One Hundred Billion Sparks, jenž propojí s již zmíněnou vizuální show. Vystoupení Maxe Coopera v MeetFactory tak bude jen jedno z pár zastávek jeho turné, jež si budou moct návštěvníci užít v plné síle. Předskakovat mu bude tom holič, elektronický hudebník z Brna, jehož sety jsou vždy jiný a vždy živě zahraný. Chybět ale nebudou před koncem večera ani stálice pražské taneční scény: Slater, Biodan a Barbora. V prodeji je stále ještě levnější vlna vstupenek za 490 Kč na GoOut.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit