Pod všeříkajícím názvem F*ckin’ Friday připravil festival Mladí ladí jazz sérii streamů z pražského klubu Swim. Už třetí týden probíhají páteční koncerty a DJ sety výrazných umělců alternativní a nezávislé scény. Pořadatelé festivalu reagovali na zoufalou situaci klubů způsobenou pandemií, které jsou pro růst mladých muzikantských talentů důležitým zázemím.

„It´s F*ckin’ Friday! Štvalo nás, že kapely nemají kde hrát a my co poslouchat. Tak jsme se to rozhodli změnit. Na několik příštích pátků jsme proto připravili to nejlepší z české alternativní a nezávislé scény.“

Tento pátek proběhne již třetí F*ckin’ Friday v řadě. Tentokrát se představí multiinstrumentalista a producent Prokop Korb alias badfocus, který se v současné době soustředí na svůj sólový projekt kombinující elektroniku se zpěvem a hrou na kytaru a klavír. V dalších týdnech pak vystoupí například Jen Hovorka s Markem Urbánkem.

DJka Barbora z kolektivu Tetris

První pilotní večer proběhl se zpěvačkou Terrou a DJ Tasyou. Minulý týden si na své přišli všichni, jimž chyběla klubová scéna. Živý koncert z klubu Swim plný synth a taneční hudby odehráli Himalayan Dalai Lama a DJka Barbora z kolektivu Tetris.

Program F*ckin’ Friday začíná vždy ve 21 hodin na Facebooku a YouTube kanálu Mladí ladí
jazz. A jestli jste propásli nějaký koncert, najdete jeho záznam na sociálních sítích.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit