Pokud jste se odhodlali k tomu, že si koupíte domácího mazlíčka, proč se uchylovat k tradičním domácím zvířatům, jako jsou kočky, psi nebo křečci? Přece jen kočky a psy chová dnes kdekdo, buďte díky svému mazlíčkovi výjimeční. Doporučujeme chovat zejména ptactvo. Chov ptáků opět získává na popularitě, jsou nenároční a krásní. Dokonce andulky nebo papoušky je možné naučit mluvit, čehož u ostatních zvířat nedosáhnete. U papoušků ostatně zůstaňme. Jsou totiž lákadlem pro nejednoho člověka.

Sice u českých chovatelů ptactva vládnou převážně andulky, najdou se i ti, kteří si chtějí zkusit chovat něco exotičtějšího. Tou exotikou se myslí papoušci. Bohužel ne všichni papoušci jsou do domácnosti vhodní. Je proto třeba si ujasnit, jaké papoušky lze v domácnosti chovat a jaké raději v domácnosti nechovat.

Které papoušky chovat?

K domácímu chovu jsou určené třeba korely šedé. K chovu postačí středně velká ptačí klec nebo stejně velká venkovní voliéra z hliníkových profilů (doporučujeme stavebnici Aluhobby). Korela šedá se poměrně snadno ochočí, je nenáročná a její pořizovací cena není závratná. Je to však krapet hlučnější papoušek v porovnání s ostatními druhy.

K domácímu chovu jsou vhodní také papoušci kakadu. Běžné druhy těchto papoušků nejsou nijak náročné, pokud s nimi budete dobře zacházet, mohou se k vám dokonce i hodně mazlit a mohou. být velice přítulní. Bohužel papoušci kakadu nemluví, jsou vhodní zejména pro začínající chovatele.

Které papoušky raději nechovat?

Existují také papoušci, které byste raději chovat neměli. Nechovejte třeba příliš velké papoušky, jako jsou ary. Jejich křídla jsou silná, mohutná a velká, mají silný zobák a bohužel vyprodukují i hodně trusu.

Nedoporučujeme chovat ani rosely, které jsou specifické tím, jak moc jsou hlučné. I když jsou hezké, jejich neustálé křičení vás po chvíli přestane bavit a koupě budete litovat.

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?