Indie adventure hra Papetura po několika letech přichází na trh. K ní vytvořil soundtrack uznávaný český producent a držitel několika cen Anděl Floex.

Přes šest let vytvářel polský vývojář Tomasz Ostafin krom hudby a zvuku sám svoji logickou adventuru Papetura. Scenérie, hlavní postavy Papeho a Turyho nebo i mlhovinu si nejdříve vyráběl pomocí papíru a lepidla a následně animoval. Námětem celé hry je dnes aktuální téma samoty a boje s ní. To vychází z Ostafinových osobních zážitků a překlání se do hledání nových přátelství. Příběh beze slov může hráče vtáhnout díky krásnému zpracování, hrou světla a stínu a především Floexovým hudebním doprovodem.

Tvůrci jsou spolu v kontaktu již pět let. Ve hře původně měla zaznít už složená hudba, ale jak se projekt vyvíjel, vznikla plnohodnotná spolupráce. “Bylo zajímavé sledovat, jak se jeho idea prohlubuje, jak se z nevinného nápadu stává působivá realizace,” pochvaluje si Tomáš Dvořák aka Floex a zároveň dodává: “Společná tvorba se odehrávala ve vlnách, období většího klidu byla následována intenzivní prací střídanou reflexí. Nesnažili jsme se nic uspěchat, chtěli jsme tomu dát tolik času, kolik věc potřebovala.”

Jako první byl představen singl Pape And Tura. Ten jednoznačně vyčnívá díky violoncellu Tomáše Jamníka a houslím Evy Jamníkové. Ačkoliv je singl Pape And Tura poměrně dramatický, stejně jako snaha Papeho a Tury zabránit monstrům, temnotě a spalujícímu ohni zničit jejich jemný papírový svět, celé album se nese spíše v ambientní neoklasické poloze. “Skladba je ve hře klíčová a doprovází zásadní momenty v jejím vývoji. Název naznačuje, že má co dočinění s ústředními postavami Papetury, jejichž svazek je v daný moment prověřován,” uzavírá své vyprávění Floex.

Po Samorost 2 a 3, Machinarium a Pilgrims se jedná o pátý Floexův herní soundtrack a vůbec první mimo herní studio Amanita Design. Všechna alba vyšla u českého vydavatelství Minority Records, ani Papetura na LP a v digitálním formátu, s datem vydání 7. května, nebude výjimkou.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit