Koho si představíme dnes? Instagramera tělem i duší – Robina Kutláka, který se dostal na seznam Suggested Users, o čemž se dále dozvíte v rozhovoru a díky kterému má nyní přes 50 000 sledujících. Co je vůbec zač a jaké jsou jeho plány o budoucna? Čtěte dál tento článek!

"Hodně populární na Instagramu je tzv. #jumpstagram. A také použití dýmovnic dost frčí."
,,Hodně populární na Instagramu je tzv. #jumpstagram. A také použití dýmovnic dost frčí.”

Robin Kutlák je obyčejný 19 letý kluk, kterého začalo jako mnoho lidí bavit focení. Fotil převážně na svůj mobil (Xperia Z2), fotky následně upravoval a umisťoval na svůj profil na Instagramu.
Bavilo ho to, těšily ho pozitivní ohlasy a brzy se začlenil do české instagramové komunity, která u nás je, jak sám říká, úžasná.
Svému koníčku se věnoval více a více, spoluúčastnil se na řadě instagramových výzev a projektů, followeři narůstali a přišel jeho osudový moment – dostal se na seznam Suggested Users a stal se tak na nějaký čas doporučeným uživatelem. O tom, co to znamená a více o Robinově životě se můžete dočíst v rozhovoru níže!

"Moje vlastní série na Instagramu. Jmenuje se #chasingcompas. Takový můj patent,hehe..."
,,Moje vlastní série na Instagramu. Jmenuje se #chasingcompas. Takový můj patent,hehe…”

Děkuji, že jsi přijal naši nabídku napsat o tobě článek. Mohl by ses na začátek představit čtenářům, kteří tě zatím neznají, odkud pocházíš, co děláš..?

Takže ahoj! Jmenuji se Robin Kutlák, bydlím v Prostějově, je mi 19 let a chodím na Střední odbornou školu podnikání a obchodu se zaměřením na cestovní ruch. Ve volném čase (kterého teď moc není, jelikož za pár měsíců maturuji) rád fotím a své fotky poté edituji, dále jezdím na longboardu a jako všichni mladí lidé se rád bavím a chodím ven s přáteli a občas jdeme i někam zapařit.

"Jedno z mých nejoblíbenějších věcí, co fotím, je mlha, tu miluju."
,,Jedno z mých nejoblíbenějších věcí, co fotím, je mlha, tu miluju.”

Na svém instagramovém profilu máš přes 50 tisíc sledujících, což z tebe dělá v tomto ohledu jednoho z nejúspěšnějších Čechů. Již jsem v článku zmiňoval, kde jsi k tomuto číslu přišel – Instagram tě zařadil do tzv. “Suggested users” neboli doporučených uživatelů. Můžeš nám vysvětlit, v čem je to vlastně unikátní, jak to funguje a k čemu to je?

Unikátní je to v tom, že ne každý má to štěstí se na tento seznam dostat. Sám přesně nevím (a nejsem sám), jak Instagram vybírá uživatele, kteří se tam dostanou. Podle mého záleží hlavně na tom, jestli vás přes dodatkový formulář (který dostanete na email v případě označení Suggested User) doporučí i jiní uživatelé. Pak už stačí čekat a doufat ve výběr.

Proč si myslíš, že jsi byl na tento seznam zařazen? Bylo to kvůli nějakému tehdějšímu projektu, nějaké fotce nebo kvůli něčemu jinému?

Jak už jsem psal, nejspíš to bylo díky úžasné komunitě, která v Česku je. Kamarádi z Instagramu mě doporučili a já pak jen doufal a čekal. Měl jsem štěstí. 🙂

"Pražské metro. Tahle fotka byla sdílena Instagramem."
,,Pražské metro. Tahle fotka byla sdílena Instagramem.”

Jak ses dozvěděl, že jsi v tomto seznamu? Určitě jsi musel být rád, jaké byly tvoje reakce

Když se někdo stane Suggested User, přijde mu do Direct Message na Instagramu zpráva s blahopřáním a dalšími pokyny.

Ovšem. Byl jsem z toho úplně vedle. Koukal jsem na mobil a nevěřil vlastním očím. Byl to první malý krok ke splnění si svého snu.

Kolik jsi měl předtím followers a jak rychle nabývali? Nemohl jsem si nevšimnout, že tě za to někteří další instagramoví uživatelé uráželi a odsuzovali, nejprve si mysleli, že sis followery koupil. Jak jsi na to reagoval? Vadilo ti to, nebo jsi byl nad věcí?

V té době jsem měl něco okolo 1 900 followers. Už tehdy to pro mě bylo velké číslo. Denně přibývalo kolem 2 000 followers a zastavilo se to až na čísle kolem 53 000. Vážně jsem tolik ani nečekal. Teď už to zase klesá, ale je to jen číslo. Hlavní na Instagramu je komunita, kterou tvoříme všichni se společným zájmem a to je focení, ať už mobilem či foťákem.

Tahle věc kolem “kupování followers” mě zaskočila a trochu zklamala. Nemyslel jsem si, že by se mohl někdo takový najít a něco takového tvrdit. Ale vše se vysvětlilo a už je to za mnou.

S tolika fanoušky musíš teď cítit větší zodpovědnost. Pracuješ na nějakých projektech, plánuješ něco do budoucna, na co se můžeme těšit?

V prvé řadě mi počet followers otevřel dveře a díky tomu mi přišlo pár nabídek na promo focení fashion doplňků. Nejdřív se mi ozvali ze Švédska z firmy, která má na starosti hodinky Daniel Wellinghton. Dál připravuji spolupráci s BRAASI INDUSTRY, firmou z Prahy vyrábějící stylové outdoorové batohy. Za tyhle nabídky jsem nesmírně rád a posouvá mě to dál v mém snu. Nakonec mám ještě jedno eso v rukávu, které když vyjde, tak to bude pecka, ale ještě nechci nic prozrazovat.

"Hodinky Daniel Wellington, které jsem dostal výměnou za nafocení."
,,Hodinky Daniel Wellington, které jsem dostal výměnou za nafocení.”

Co je tvým snem (co se profese týče)? Víš, čím by ses chtěl živit? Chtěl bys jít dál touto cestou?

Z článku se asi dalo už trochu odvodit co je mým snem. Můj sen je fotit promo fotky či svatby a podobné akce. Nemusím se tím přímo živit, klidně to budu dělat jako své hobby, ale chci to dělat dál a rozvíjet se. Čím bych se chtěl živit? To je otázka na kterou zatím neznám moc dopověď. Nechám se překvapit, kam mě osud zavane.

Co říkáš na projekt CZECHMAG? Víme, že nás sleduješ jak na FB, tak na IG. Jak ses o něm dozvěděl? 🙂

To jsem tak brouzdal po Instagramu (jako každý den) a narazil jsem na odkaz na článek o Kristiánovi, který dělá super fotky a dotváří je svými kresbami. Pak už jsem si vás našel i na Facebooku a stal se vaším čtenářem. CZECHMAG je super projekt, rád totiž sleduju nové trendy a nechávám se inspirovat.

"Tahle fotka vznikla, když jsem četl váš rozhovor s Petrem Hrickou. Už ho sleduji delší dobu, ale až po přečtení rozhovoru jsem si řekl, že taky zkusím levitující fotky."
,,Tahle fotka vznikla, když jsem četl váš rozhovor s Petrem Hrickou. Už ho sleduji delší dobu, ale až po přečtení rozhovoru jsem si řekl, že taky zkusím levitující fotky.”

Díky za rozhovor a přeji hodně úspěchů!

Já děkuji za tuhle možnost být součástí vašeho projektu. Na závěr bych chtěl vzkázat čtenářům CZECHMAG, ať si jdou za svým cílem, ať vydrží a dřív nebo později se výsledky dostaví.

"Zátiší v zapadlé uličce ve Vídni."
,,Zátiší v zapadlé uličce ve Vídni.”
"Hory s jezerem v Rakousku."
,,Hory s jezerem v Rakousku.”
"Mezi další srdcovky patří západy slunce. Na profilu jich mám hodně, jsou kouzelné."
,,Mezi další srdcovky patří západy slunce. Na profilu jich mám hodně, jsou kouzelné.”
"Podvodní svět v Chorvatsku."
,,Podvodní svět v Chorvatsku.”

To bylo pro tentokrát vše, doufáme, že se Vám i tento díl seriálu Koho sledovat na Instagramu líbil a budete se stejně tak jako my těšit na další!
Jako vždy budeme rádi za “likes” a sdílení!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit