Hned na začátek bych měl říct, že songy Katy Perry poslouchám rád a album Teenage Dream považuji za jeden z nejlepších popových počinů posledních let. Na koncert jsem už šel s tím, že o hudbu půjde v poslední řadě. Na prvním místě bude show. Také to byla show. Plno tanečníku, světel, velké projekce, hromada rekvizit…bohužel to všechno bylo až moc kýčovité, bez energie a bez té tzv. jiskry.

Před Katy Perry ale nejdříve vystoupila čím dál více se proslavující kolegyně Charli XCX, která si dokázala arénu získat na svoji stranu jen díky svému rošťáckému vystupování a ženskou kapelou za zády. Je to smutné, ale povedlo se jí to i díky zpěvu, který byl jednoznačně lepší než hlavní hvězdy večera. Jen škoda, že Charli konečně nevyjede na svoje vlastní turné, které by s hitami Boom Clap nebo Break The Rules stálo za to.

Jako Charli XCX, tak i Katy Perry začala přesně na čas, a to s hitem Roar z poslední řadovky Prism, které nám hned dalo vědět, že o hudbu půjde opravdu v poslední řadě, když jsme mohli vidět na pódiu stát osamocené nástroje. K něm si kapela stoupla až po taneční Wide Awake, aby dohrála první blok písní ve stylu futuristických válečníků s neonovými kostými a švihadly.

Dále jsme se mohli podívat do starověkého Egypta, kde nám Katy při písni Dark Horse jezdila po pódiu na umělým koni, nebo kabaret v kočičí podobě, při kterém se po hudební stránce totálně zprznili hity Hot’n’Cold, či I Kissed a Girl. Za to jsme ale mohli vidět velice povedené a zábavné projekce zparodovaných animovaných koček. Všechny projekce a světla byli po celý večer opravdu na špičkové úrovni.

Nakonec přišla i akustická část při které se nejvíce projevili komunikační schopnosti Katy, když se přímo na pódiu snažila od fanoušků naučit pár slov česky, fotit selfie, či si rovnou vzala fanynku k sobě nahoru. Poté začala hrát na kytaru a s doprovodem zpívat svoje balady, při kterých se celá aréna rozsvítila pomocí zapnutých blesků na mobilech. Ani zpěv tentokrát tolik netahal za uši a chvílemi i Katy opravdu dobře intonovala. Celé to bohužel kazily všudepřítomné slunečnice. Jak na mikrofonu, tak jako obrovský deštník nad hlavami diváků.

Konečně začala nejvíce taneční část show, která Katy sluší nejvíce. Všem známé Teenage Dream nebo California Gurls dokázali rozpívat celou arénu, ale hřebem večera bych označil nenucenou This Is How We Do, která svojí energií, která konečně začala vycházet z pódia, všechny roztančila.

Na konci už byla jen Birthday s létáním nad hlavami diváků a hymna Firework, při které opravdu i na nějaký ten ohňostroj došlo.

Je škoda, že ačkoliv má Katy Perry v repertoáru tolik hitů, tak z nich nedokázala vytvořit opravdu skvělou show, kterou by divák ještě hodně dlouhou dobu nezapomněl. I přes tohle všechno se většině divákům, kterou z větší části tvořili děti a jejich rodiče show líbila a byl to pro něj nejlepší dosavadní zážitek a o tom to vlastně celé je – nezáleží na tom, jakou kdo napíše recenzi, ale na tom, aby se koncert lidem líbil.

Foto: facebook.com/KatyPerry

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit