V dnešním článku se podíváme na 5 nejdražších domovů na světě. Uvidíte nádherné paláce i soukromé mrakodrapy. To vše s cenovkou, kterou si jen stěží dovedete představit.

5. Kensington Palace Gardens

Žebříček začneme palácem, který se nachází v západní části centra Londýna. Jeho majitelem je indický ocelový magnát Lakshmi Mittal, který vlastní i část akcií fotbalového klubu Queens Park Rangers. V paláci se nachází 12 koupelen, turecké lázně, bazén a v podzemí najdeme i obří garáž pro 20 aut.

cena: 222 milionů dolarů

4. Four Fairfield Pond

Toto obrovské venkovské sídlo, které má rozlohu 110 000 metrů čtvereční vlastní americký podnikatel Ira Rennert. Uvnitř najdete 29 ložnic, 39 koupelen, tenisové a fotbalové hřiště, 4 bowlingové dráhy, 12 metrový jídelní stůl a 3 plavecké bazény. To vše je samozřejmě provedeno v luxusním stylu, jak se na takové sídlo sluší a patří.

cena: 248,5 milionů dolarů

3. Villa Leopolda

Na třetí “medailové” pozici se umístila vila nacházející se na Francouzské riviéře. Villa Leopolda byla postavena na přelomu 20. a 30. let minulého století jako letní sídlo belgického krále Leopolda II. Za druhé světové války sloužila vila dokonce i jako nemocnice. Dnes ji vlastní brazilská filantropka Lily Safra. V areálu se nachází kromě samotné vily i neméně luxusní vila pro hosty, venkovní bazén a kuchyň a dokonce i skleník. To celé zabírá rozlohu okolo 50 akrů půdy.

cena: 750 milionů dolarů

Zdroj: www.ealuxe.com

 2. Antilia

Tento soukromý mrakodrap indického miliardáře Mukeshe Ambaniho je jeden z nejpodivuhodnějších domovů na světě. Má 27 pater, 37 000 metrů čtvereční a 11 výtahů. Pro své auta má pak garáž o 6 patrech. Dále má i 3 heliporty. Na toto celé dohlíží 600 zaměstnanců, kteří udržují budovu v chodu.

cena: 1 bilion dolarů

1. Buckingham Palace

Vítězem se samozřejmě stává sídlo anglické královny – Buckinghamský palác. Ten obsahuje neuveřitelných 775 pokojů! Z toho je 19 společenských salónků, 52 ložnic, 188 pokojů pro služebnictvo, 92 pracoven a 78 koupelen.

cena: 1,5 bilionů dolarů

zdroj: youtube.com
wikimedia.org

Jak se vám líbí nejdražší domovy na světě? Chtěli byste v nich bydlet? Který se vám líbí nejvíce? Pište do komentářů své názory a následujte nás na našem Facebooku.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit