V dnešním článku se podíváme na 5 nejdražších domovů na světě. Uvidíte nádherné paláce i soukromé mrakodrapy. To vše s cenovkou, kterou si jen stěží dovedete představit.

5. Kensington Palace Gardens

Žebříček začneme palácem, který se nachází v západní části centra Londýna. Jeho majitelem je indický ocelový magnát Lakshmi Mittal, který vlastní i část akcií fotbalového klubu Queens Park Rangers. V paláci se nachází 12 koupelen, turecké lázně, bazén a v podzemí najdeme i obří garáž pro 20 aut.

cena: 222 milionů dolarů

4. Four Fairfield Pond

Toto obrovské venkovské sídlo, které má rozlohu 110 000 metrů čtvereční vlastní americký podnikatel Ira Rennert. Uvnitř najdete 29 ložnic, 39 koupelen, tenisové a fotbalové hřiště, 4 bowlingové dráhy, 12 metrový jídelní stůl a 3 plavecké bazény. To vše je samozřejmě provedeno v luxusním stylu, jak se na takové sídlo sluší a patří.

cena: 248,5 milionů dolarů

3. Villa Leopolda

Na třetí “medailové” pozici se umístila vila nacházející se na Francouzské riviéře. Villa Leopolda byla postavena na přelomu 20. a 30. let minulého století jako letní sídlo belgického krále Leopolda II. Za druhé světové války sloužila vila dokonce i jako nemocnice. Dnes ji vlastní brazilská filantropka Lily Safra. V areálu se nachází kromě samotné vily i neméně luxusní vila pro hosty, venkovní bazén a kuchyň a dokonce i skleník. To celé zabírá rozlohu okolo 50 akrů půdy.

cena: 750 milionů dolarů

Zdroj: www.ealuxe.com

 2. Antilia

Tento soukromý mrakodrap indického miliardáře Mukeshe Ambaniho je jeden z nejpodivuhodnějších domovů na světě. Má 27 pater, 37 000 metrů čtvereční a 11 výtahů. Pro své auta má pak garáž o 6 patrech. Dále má i 3 heliporty. Na toto celé dohlíží 600 zaměstnanců, kteří udržují budovu v chodu.

cena: 1 bilion dolarů

1. Buckingham Palace

Vítězem se samozřejmě stává sídlo anglické královny – Buckinghamský palác. Ten obsahuje neuveřitelných 775 pokojů! Z toho je 19 společenských salónků, 52 ložnic, 188 pokojů pro služebnictvo, 92 pracoven a 78 koupelen.

cena: 1,5 bilionů dolarů

zdroj: youtube.com
wikimedia.org

Jak se vám líbí nejdražší domovy na světě? Chtěli byste v nich bydlet? Který se vám líbí nejvíce? Pište do komentářů své názory a následujte nás na našem Facebooku.