Seznámení s novou Veganskou kuchařkou a k tomu recept na výbornou avokádovou pomazánku, čtěte dále článek!

Člověk nemusí být odpůrce jedení masa, aby zkusil nějaká ta vegan nebo vegetariánská jídla. Mně osobně nikdy taková jídla nepřitahovala. Teď jim ale přicházím na chuť a to díky mé dobré kamarádce, která se stala před necelým rokem vegetariánkou. Jak jsem se postupem času o tomto směru stravování dozvídala víc a víc, tak jsem do toho chtěla také proniknout. Já jsem jedlík masa číslo 1, ale je pravda, že když jsem zkusila jídla podle vegan/vegetariánského receptu, tak jsem poznala, jak je to velmi zaměřené na zdravou výživu. Když totiž omezíte maso, musíte se více koncentrovat na přílohu a tou je většinou zelenina. Maso se nahradí tofu, sójovým masem, tempehem a jinými náhražkami, které zpracujete a uděláte si z toho například svíčkovou, čínu, guláš, sekanou nebo i paštiku. Chce to jen vynalézavost a chuť zkusit něco nového.

Dnes pro vás mám rychlý a snadný recept na Avokádovou pomazánku, které jsem převzala z nově vydané kuchařky pro vegany. Kniha nese název “Místo vejce banán“, jelikož banán je skvělým pojidlem a tudíž může skoro ve všem nahradit vajíčko. A není to jen kuchařka, ale i takový malý průvodce ingrediencemi a potravinami. Je moc hezky zpracovaná a obsahuje jednoduché recepty, které zvládne i NEkuchař. Najdete v ní jak tipy na hlavní jídla, tak i na pomazánky, proteinové koktejly, dezerty atd. Mě zaujala hned! Má však jediný háček a to, že autorkám uniklo dát do přípravy, jak dlouho se co vaří a u tekutin občas opominuly uvézt množství. Ale to se jistě ještě vypiluje! Tuto “nejen kuchařku” seženete na internetu a stojí kolem 290 Kč. 

Místo vejce banán-Nejen Veganská kuchařka ( Zdroj: http://www.bio-info.cz/)
( Zdroj: https://www.womenzone.cz)
Místo vejce banán-Nejen Veganská kuchařka (Zdroj: www.womenzone.cz)

RECEPT NA AVOKÁDOVOU POMAZÁNKU (pro 2 osoby):

Ingredience:

  • 1 avokádo
  • 1-2 stroužky česneku
  • sůl
  • pepř
  • citrónová šťáva

Postup:

Avokádo rozmixujeme s česnekem, dochutíme solí a pepřem. Nakonec přikapeme citrónovou šťávou.

V této kuchařce je i skvělé, že u každého receptu máte uvedené výživové hodnoty. Takže u této pomazánky máme:

  • Bílkoviny – 2g
  • Sacharidy – 8g
  • Tuky – 15g
  • Energie – 740KJ

Dalších tipů na jednoduché a zdravé recepty se dočkáte brzy!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?