The Tap Tap si na své 7. Mikulášké zazpívali po boku kandidáta na prezidenta!

Pátý prosinec patří nejenom dětem a jejich rodičům, kteří už se tetelí, že opět po roce dorazí Mikuláš v zádech s andělem a čertem, který děti trošku pozlobí a postraší, ale také Mikulášské s The Tap Tap, kteří se již podruhé nebáli velkého prostoru Fora Karlín a přizvali několik výjimečných hostů.

Večerem provázeli ostřílení moderátoři Láďa Angelovič a Tomáš Cikrt. V roli sólových zpěváků se mimo Jiřího Holzmanna představila například Jana Augustinová nebo Johny Macháček. Už vloni toto sympatické těleso, složené z bývalých studentů Jedličkova ústavu pod vedením dirigenta Jiřího Ornesta, představilo svým fanouškům úžasnou folkovou zpěvačku a houslistku ze Spojených států Gaelynn Lea, která naprosto uhranula přítomné publikum. Gaelynn od té doby absolvovala mnoho úspěšných koncertů doma v USA i zahraničí a představila některé písně ze své nové desky. Současně se podílela na vzniku duetu s frontmanem kapely Jirkou Holzmannem. Text je v češtině i angličtině a už jsou i plány k natočení klipu, který by měl být pravděpodobně natáčen právě v USA. Gaelynn Lea se narodila se se syndromem Osteogenesis Imperfekta (nemoc křehkých kostí). Od malička ale doslova žije hudbou a vyvinula i vlastní speciální techniku hry na housle. Ještě před tím, než se začala profesionálně věnovat hudbě, studovala práva a měla v úmyslu stát se advokátkou v oblasti práv osob se zdravotním postižením.

„Možná si říkáte, že má ten mikrofon docela vysoko, ale ona elevuje na dostatečnou výšku. Ona tam má takovej kablík, který objevila až v Čechách, ale já takovou funkci na svým vozejku bohužel nemám, protože pojišťovna prostě selhala,“ zněla například jedna z  mnoha vtipných hlášek moderátora Ládi Angeloviče během přípravy Gaelynn Lea na svůj výstup.


Ve Foru během večera zazněla i jedna z nejznámějších písní Řiditel autobusu, ve které si zazpíval Ondřej Ruml a kandidát na prezidenta profesor Jiří Drahoš, který přiznal, že by si s sebou na hrad v případě jeho zvolení vzal jako svého poradce Láďu Angeloviče, protože se velmi dobře vyzná v potřebách handicapovaných. Ondra Ruml zase přiznal, že už sice MHD tak často nejezdí, ale měl by zájem o brigádu revizora.

Jiřím Holzmann

Přibližně v polovině programu přišel na řadu tradičně anděl s Mikulášem a příběh s dětskými maňáskovými hrdiny Aničko a Vojtou z divadelního představení Nefňuka, které The Tap Tap uvádí na Nové scéně Národního divadla. Naplněné Forum si hudbu užívalo opravdu naplno a celá kapela i sboristé do svých výkonů dávali opravdu všechno. Na konci večera se jim tak zaslouženě dostalo několikaminutovému potlesku ve stoje.

Ano, kdyby nebylo pomoci sponzorů a partnerů, tak by kapela mohla fungovat jen stěží. Kdyby ale nebylo The Tap Tap, tak by se hůře poukazovalo na problémy a mobilitu handicapovaných osob, ale i na to, jak řekl jeden z moderátorů a členů kapely Láďa Angelovič: „Když má někdo takový velký talent, tak je handicap jen taková nepatrná záležitost!“

foto: Kuci

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.