Slovenský producent Samuel Štefanec se stal jedním z objevů loňského roku. Má to dokonce potvrzené i oficiálně – projekt Bulp, který tvoří se svojí sestrou Janou, získal cenu Radio-Head Award právě v kategorii Objev roku.

Stačilo k tomu jediné EP, které sourozenci Štefancovi vydali v září 2015. Pětiskladbové EP Endian je poučené trendy „organické elektronicky“ reprezentované jmény jako Moderat, James Holden nebo Mount Kimbie, zároveň je v něm ale něco ze středoevropské melancholické melodičnosti.

bulp8s

Českému publiku se Bulp dosud koncertně představili jen dvakrát – loni v září hráli spolu s projektem Panáčik v brněnském Kabinetu múz a o měsíc později předskakovali v Akropoli rakouským HVOB. Další šance se naskytne v sobotu 25. 6., kdy sourozenci Štefancovi vystoupí v rámci festivalu United Islands Of Prague v pražské Meetfactory. Při té příležitosti připravil Samuel Štefanec pro server Xplaylist.cz podcast, ve kterém odkrývá své inspirační zdroje v rozpětí od IDM přes alternativní hip-hop až po zmíněnou organickou elektroniku.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.