Digitální radiová stanice Českého rozhlasu Radio Wave přichází s úplně prvním hraným podcastovým seriálem v Česku. Děj seriálu Zkouškový se točí kolem šestice hlavních postav. Ta v šesti dílech řeší osobní i rodinné vztahy, problémy, tužby a přání, a to během nejhoršího období na vejšce – zkouškovýho.

Podcastový seriál, který je od 14. května dostupný na digitální rádiové platformě Wave Českého rozhlasu, sleduje životní osudy šestice vysokoškolských studentů z různých poměrů. Ti jsou vzájemně propleteni složitými vztahy a příhodami. Posluchači mají možnost nahlédnout do osudů a životních strastí tří spolubydlících, dvou sourozenců a jednoho páru. Všechny spojuje jediné – jsou to vysokoškoláci, potýkající se jak se svým studiem, tak s náročnými životy mladých dospělých.

Seriál je zpracován jako řada telefonických rozhovorů mezi hlavními i vedlejšími postavami. To působí autenticky, především díky emocím, hlasovému zabarvení i klasickému telefonnímu šumu. Prostřednictvím hovorů, ve kterých se řeší vztahy, práce, party, zkoušky ve škole a další, poznáváte hlavní postavy, které je spolu vedou. Influencerku Emu, jejího bratra a studenta medicíny Tomáše, poté Linh, spolužačku Emy, studentku politologie Johanu, Španělskem okouzleného Zdeňka a Juraje, studenta tance.

Za vznikem tohoto unikátního projektu stojí řada talentovaných lidí v čele s režisérem a scenáristou Šimonem Holým. Ten si k seriálu vytvořil i vlastní soundtrack. Hlavní partu studentů, jejichž příběh posloucháme, představili mladí lidé, kteří řeší stejné problémy jako jejich postavy, ale i jako všichni ostatní. Jedním z cílů celého seriálu je možnost osobního sebepromítnutí posluchačů. Právě splynutí s postavami a sympatie, které si k nim vybudujete, jsou jedním z hlavních taháků tohoto projektu.

V seriálu vystupuje Gabriela Heclová (Ema), Julie Ondračková (Johana), Vi Huyen Tran (Linh), Kryštof Bartoš (Zdeněk), Cyril Dobrý (Tomáš) a Martin Belianský (Juraj).

Seriál doprovázejí skvělé vizuály a také soundtrack, který dokresluje celou atmosféru. Přes jeho skvělé zpracování je chvílemi obtížné držet s postavami krok. Proto ale také tvůrci navrhli přehlednou mapku vztahů. Díky ní budete vždy vědět, kdo zrovna hovoří.

První český hraný podcastový seriál Zkouškový je již teď dostupný na stránkách Českého rozhlasu. Dále také na všech podcastových platformách včetně Spotify.

zdroj:
wave.rozhlas.cz

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit