Rám postele z masivu je i nosnou konstrukcí a dělá časti její celkový vzhled. Rámy jsou v současnosti nabízeny v různých provedeních, s použitím různých druhů dřevin, od kvalitního buku, přes luxusní dub až po exotické dřeva jako je je kupříkladu mahagon.

Výběr postele z masivu, která se nám bude líbit  by tak při relativně široké nabídce neměl být problém, ovšem nesmíme vedle vizuálu zapomínat na nutnou funkčnost. Z pohledu zdravého spánku se doporučují postele na nožičkách, které takříkajíc dýchají. A kombinace s vhodného roštu a matrace je totiž dosaženo tolik potřebná cirkulace vzduchu, a tedy i nezbytné provětrávání matrace.

Spojnice u postýlky z masivu je bočnice

Nejčastější délkou bočnic je 200 cm. V některých případech je bočnice pouze 195 cm. A jindy zase 210 cm je nutné minimum. Malinko atypická je bočnice u postelí z masivu s úložným prostorem. Tam bočnice plní více funkcí a je celkově větší. Bočnici vyznačuje to že kopíruje výšku člověka + rezerva pro pohyb. Přes bočnici se také často do postele vstupuje a vystupuje.

Zápatí masivní postele je malé čelo

Dříve se malé čelo vyrábělo ve stejné výšce jako velké čelo. Důvodů proč tomu tak bylo je několik. Větší obavy o soukromí spícího. Nebo též mít se o co opřít zachytit.

Dnes se malé čelo (dříve zápatí) vyrábí malé a kopíruje výšku bočnic. Nejspíše to bude tím že pocit volnosti a možnost vstupovat do postele i od nohou převážilo nad strachy a obavy.

Hlava postele z masivu je velké čelo

Velké čelo si zachovalo svoji klasickou funkci ochránit hlavu. Také se lze něčeho přichytit. Ochrání nejen zeď před poškozením či ušpiněním ale také hlavu uživatele před průvany a působí jako štít proti chladu ve stěnách, který se tam především v zimních měsících drží.

Nesmíme opomenout že vizuálně je velké čelo dominantní a dává posteli tvář.

Postel z masivu a stojí nohy

Záleží jak je postel konstruována ale často postel stojí na nohách a dělá tak posteli výšku ležení. U některých postelí se dá výška ležení změnit.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit