Skoro každý rád nosí originální kousky, ve kterých na ulici nepotká dalších pět lidí. Proto nás hned zaujala značka TMCK CUSTOMS, která začala fungovat koncem loňského léta. Tvůrcem motivů je devatenáctiletý Tomáš Vítek z Brna, se kterým jsme měli možnost udělat fajn rozhovor.

Jak bys ve zkratce představil svoji značku?
Když bych to měl říct jednoduše, tak tvořím trika a mikiny, kde si dávám záležet hlavně na motivu. Každý motiv má svůj příběh a význam, se kterým se může kdokoliv ztotožnit. Ale stojí toho za tím mnohem víc.

Co byl prvotní impuls k tomu, že sis založil vlastní značku?
Přišlo to tak nějak přirozeně, neměl jsem co na sebe, tak jsem si vytvořil vlastní triko, které jsem měl jenom já. Časem se ozvalo více lidí, že by ho chtěli taky. Tak to šlo asi 2 měsíce a já to začal brát vážně. Nechal jsem si vytvořit web, udělal jsem další designy a pustil jsem se do toho. Značka se z toho stala až časem.

V dnešní době je na trhu mraky značek. V čem vidíš jedinečnost a sílu té tvojí?
Většina značek se snaží prosadit hlavně svoje logo, které hraje roli na všech designech. Já se ale raději zaměřuji na motivy, kterými se snažím upoutat víc, než samotným logem. Zkrátka u mě lidé nekupují oblečení kvůli značce, ale kvůli motivům, které jsou svým způsobem výjimečné a nedají se jen tak sehnat.

Máš nějakou fashion inspiraci? A přemýšlel jsi i nad kolaborací s nějakou jinou značkou?
Inspiraci čerpám hlavně z toho, co zažívám a jaké poznávám lidi. Nad kolabem jsem ještě neuvažoval, ale líbí se mi věci od PAY. a My Dear clothing, takže kdyby byla možnost s nimi spolupracovat, nebránil bych se.

Co považuješ za svůj nejlepší výtvor?
Mě osobně se nejvíc líbí motiv “Use words. Not guns.”, dost se s ním ztotožňuji. Ale celkově se nejrychleji vyprodaly mikiny “Don Pablo”. Byla po nich velká poptávka i po vyprodání, ale bohužel dělám pouze omezený počet kusů.

A na závěr, jak to vidíš se značkou do budoucna?
Určitě mám v plánu pokračovat a zlepšovat se. Momentálně pracuji na novém webu a rád bych vydal další kolekci ještě tuhle zimu. Časem chci dělat i jiné kusy oblečení, jako crewnecky, crop-top mikiny pro holky atd.

Tomášovy designy si můžeš prohlédnout třeba na instagramu, kde ho najdeš jako @tmckcustoms.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit