Máte v plánu vyrazit v brzké budoucnosti na poznávací zájezd a cestujete už nedočkavě prstem po mapě Evropy nebo jiných částí světa? Pak byste se měli na chvíli zastavit i na mapě České republiky, přesněji řečeno v jejím centru. Malebná Praha vám nabízí mnoho zajímavých historických příběhů, památek a nezapomenutelných zážitků. Musíte jen vědět, jaká místa navštívit, abyste o nic nepřišli.

S prohlídkou můžete začít v historickém centru 

Jestliže cestujete do Prahy, neměli byste si nikdy nechat ujít hlavní historické centrum Staroměstského náměstí, na kterém se nachází starobylý Orloj. I přes větší množství turistů se vyplatí počkat na celou hodinu, kdy se Orloj spustí a přichystá vám skutečně krásnou podívanou. Nezapomenutelný zážitek můžete získat i na vrchu Petřína, kam vás pohodlně vyveze lanovka. Za návštěvu stojí i sama Petřínská rozhledna, která je sice mnohem menší než světoznámá Eiffelova věž, ale jejich vrcholy jsou ve stejné nadmořské výšce. Další tipy na zajímavá místa najdete zde. 

Ubytování je lepší volit blízko centra města

Po nezapomenutelném výhledu se můžete přesunout do zrcadlového bludiště a pobavit se mnoha optickými deformacemi vlastního odrazu. Ujít byste si neměli nechat ani návštěvu Pražského hradu. Hlavní město nabízí mnoho pestrých zážitků a hotel Praha by proto neměl být daleko od centra, abyste se po celodenním výletě nemuseli ještě trmácet přes celé město na jeho okraj. Zvláště, pokud se chcete ještě zdržet na večeři či při skleničce kvalitního vína.

V Praze je blaze při soukromé i pracovní cestě

Hotely se v hlavním městě rozdělují na ty luxusnější a dražší nebo na levnější ubytovací varianty v nepohodlném prostředí. Pak ovšem existují kompromisy, které nabízejí výhody z obojího. Ačkoliv jsou tyto moderní hotely komfortně vybavené a nabízí útulné pohodlí, nestojí o nic víc než běžné hotely v republice. Naším tipem je Hotel Belvedere Praha, kde máte dokonce možnost navštívit masážní salón nebo restauraci v japonském stylu. 

Hotel je vhodný rovněž pro pracovní cesty a tak mu neschází bohatě vybavené konferenční prostory, které k firemním akcím nabízí i catering a parkování přímo v podzemní garáži. 

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit