Středeční večer v hale Madison Square Garden na Manhattanu patřil zesnulému A$AP Yamsovi, členovi skupiny A$AP Mob. Na jeho počest zde vystoupily interpreti ovládající nynější americkou hip hopovou scénu.

A$AP Rocky, A$AP Ferg, A$AP Mob, Tyler The Creator, ScHoolboy Q, Young Thug, Flatbush Zombies, Danny Brown, T-Pain… Tito a mnozí další ve večerních hodinách rozezněli halu na 7th avenue v New Yorku. Je až k neuvěření, jak čas letí, jelikož od nešťastné události, která spadá právě na 18. leden, uběhly už dva roky. V tento ten, v roce 2015 byla oznámena smrt Stevena Rodrigueze, známého spíše pod pseudonymem A$AP Yams, spoluzakladatele souboru A$AP Mob.

Přestože akce měla být sama o sobě velkolepá, během večera bylo postaráno ještě o několik speciálních momentů. Třeba když se na pódiu objevila další velká jména, která nebyla předem ohlášena, a proto byla označena za “surprise guests”. Mezi nimi byl například Kendrick Lamar, French Montana nebo The Weeknd.

Smrt někoho blízkého není nikdy snadná záležitost, není proto divu, že lidé z branže, kteří byli zároveň jeho kamarády, to nesli velice těžce. Znovu a bohužel ani naposledy za touto událostí stál alkohol a drogy. V říjnu téhož roku, v té době devátenáctiletý rapper Post Malone, vydal singl “Too Young”, který odkazoval právě na předčasný Yamsův odchod. V rozhovoru poté uvedl, že i když on a Yams sice přátelé nebyli, přišlo mu správně vzdát mu touto cestou hold, jelikož obdivoval, jak velký vliv měl na dnešní mládež a kolik dokázal inspirovat lidí, aby dělali to, co je baví.

Zdroj:
Hotnewhiphop.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit