Středeční večer v hale Madison Square Garden na Manhattanu patřil zesnulému A$AP Yamsovi, členovi skupiny A$AP Mob. Na jeho počest zde vystoupily interpreti ovládající nynější americkou hip hopovou scénu.

A$AP Rocky, A$AP Ferg, A$AP Mob, Tyler The Creator, ScHoolboy Q, Young Thug, Flatbush Zombies, Danny Brown, T-Pain… Tito a mnozí další ve večerních hodinách rozezněli halu na 7th avenue v New Yorku. Je až k neuvěření, jak čas letí, jelikož od nešťastné události, která spadá právě na 18. leden, uběhly už dva roky. V tento ten, v roce 2015 byla oznámena smrt Stevena Rodrigueze, známého spíše pod pseudonymem A$AP Yams, spoluzakladatele souboru A$AP Mob.

Přestože akce měla být sama o sobě velkolepá, během večera bylo postaráno ještě o několik speciálních momentů. Třeba když se na pódiu objevila další velká jména, která nebyla předem ohlášena, a proto byla označena za “surprise guests”. Mezi nimi byl například Kendrick Lamar, French Montana nebo The Weeknd.

Smrt někoho blízkého není nikdy snadná záležitost, není proto divu, že lidé z branže, kteří byli zároveň jeho kamarády, to nesli velice těžce. Znovu a bohužel ani naposledy za touto událostí stál alkohol a drogy. V říjnu téhož roku, v té době devátenáctiletý rapper Post Malone, vydal singl “Too Young”, který odkazoval právě na předčasný Yamsův odchod. V rozhovoru poté uvedl, že i když on a Yams sice přátelé nebyli, přišlo mu správně vzdát mu touto cestou hold, jelikož obdivoval, jak velký vliv měl na dnešní mládež a kolik dokázal inspirovat lidí, aby dělali to, co je baví.

Zdroj:
Hotnewhiphop.com