Do zahájení oblíbeného multižánrového festivalu zbývá už jen několik dní. Stejně jako předešlý ročník, i ten letošní nabídne účastníkům nezapomenutelný víkendový zážitek. V rámci dvou dnů, od 29. do 30. července, se na fotbalovém stadionu Za Lužánkami představí na pěti pódiích více jak šedesát umělců z nejrůznějších koutů světa.

Největším lákadlem letošního Pop Messe je legendární britský rapper a jedna z vůdčích osobností světové grime scény Skepta. Na hlavní stage kromě něj ale dorazí mimo jiné i djské duo Bicep, shoegaze králové 90. let Ride nebo úderné rýmy z dílny Kae Tempest. Návštěvníci festivalu si však budou moct vybrat z celkem třech venkovních a dvou vnitřních pódií, která budou znít až do časných ranních hodin. Dramaturg Pop Messe Tomáš Kelar k vrcholícím přípravám říká:

„Vynaložili jsme velké úsilí, abychom vytvořili unikátní festivalový program. Je pro nás čest hostit v Brně umělce takového formátu… Do začátku zbývá pár dní a my se nemůžeme dočkat pozitivní energie, skvělé hudby a společných zážitků.”

Na v pořadí druhém ročníku festivalu se dále představí například ruská skupina IC3PEAK, jež se v textech nebojí kriticky vyjádřit k dění ve sv rodné zemi, hvězda taneční hudby Avalon Emerson nebo americká alternativní kapela Son Lux. Z tuzemské scény se letos na Pop Messe objeví Smack One, Midi Lidi, Michajlov, Bert & Friends, Prago Union, NobodyListen nebo třeba Iva Bittová s kapelou Dunaj. Kompletní line-up i s harmonogramem najdete na webových stránkách festivalu.

Vstupenky na Pop Messe 2022 si můžete zakoupit v předprodeji za cenu 2000 Kč na celý víkend, nebo 1400 Kč za jeden den. Na místě budou k dispozici lístky za 2500 Kč, respektive 1700 Kč. Pro účastníky je připraveno zlevněné ubytování na kolejích Mendelovy univerzity v Brně a zařízena je i kyvadlová doprava z ubikací přímo na festival.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit