Celosvětově uznávaný hudební skladatel, Karel Havlíček, představuje nový singl s názvem DAYLIGHT. Multiinstrumentalista, který pendluje mezi Prahou a Los Angeles, je popularizátorem moderní vážné hudby mezi mladým publikem a dobře se mu to daří. Jeho songy zaznamenávají velký úspěch na streamovacích platformách, například jeho poslední album SPOKEN má na Spotify přes milión přehrání. Nový magický singl DAYLIGHT je poctou životu.

„První tóny songu DAYLIGHT (Denní světlo) mě napadly během jízdy autem po Rodeo Drive
v Beverly Hills. Bylo krásně, slunce zářilo mezi listy palem a v tom jsem si uvědomil, že mi je na světě fakt moc hezky. Úplně se zastavil čas. Hned, jak jsem dorazil do studia, začal jsem s těmihle pocity skládat,“ prozradil Havlíček prvotní inspiraci. Podle něj je DAYLIGHT poctou životu, okamžiku bytí a světle, které by si měl každý najít, vážit si ho a naplno prožít.

Kromě vlastní hudební tvorby se Karel Havlíček věnuje skládání filmové, reklamní a televizní muziky. Je rovněž členem indie-rockové kapely Southpaw, která loni po 11 letech vydala album I’m Really Gonna Miss These Songs When I’m Dead. V Southpaw působí jako autor hudby, pianista a hráč na klávesové nástroje.

Úspěšný autor, který mimo jiné připravil hudbu k americkému thrilleru Carpe Noctem s Ninou Bergman, muzikou opatřil trailer Reminiscence s Hughem Jackmanem nebo je podepsán pod trailerem k poslednímu Batmanovi s Robertem Pattinsonem, letos otevřel v pražských Holešovicích moderní zvukové studio Kabelovna Studios.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit