9. ročník mezinárodního festivalu performativních umění Roztoč fest se letos poprvé koná mimo hlavní město. Ve dnech 18. – 21. srpna ožije bývalá raketová základna v Bratronicích na Kladensku díky českým a zahraničním umělcům z oboru flow arts, nového cirkusu i hudby.

Nové místo konání slibuje dokonalý únik z reality do barevného světa, který organizátoři spolu s účastníky vytvoří. Množstvím uměleckých instalací, projekcí a malých scén chce letošní Roztoč fest připomenout akce, jako jsou americký Burning Man nebo maďarská Ozora.

Roztoč fest vznikl a stále je festivalem pro fanoušky tzv. flow arts, což je pohybová technika propojená s žonglováním, manipulací s objekty, akrobacíí a tancem. Spoluzakladatel a ředitel festivalu, Vojta Stolbenko, je umělcem s mezinárodní prestiží. Během roku cestuje po světě se svými vystoupeními a workshopy. Předává své zkušenosti a zároveň se učí od dalších profesionálních performerů. A přesně o tom je i festival, který Vojta spolu se svým týmem pořádá.

Roztoč fest je příležitostí vidět vystoupení domácích i zahraničních umělců a naučit se přímo od nich něco z mnohých cirkusových či pohybových disciplín. Všemožné žonglérské a akrobatické náčiní bude volně k zapůjčení a zkušení performeři vám rádi ukáží, jak se používá. Pohybové a kreativní workshopy budou dostupné pro všechny věkové skupiny, od úplných začátečníků až po mistrovské kurzy.

„Smyslem Roztoč festu je ukázat lidem, že svět flow arts a moderního cirkusu není jen exhibiční záležitost, ale životní styl. Společně měníme prostý pohyb v kreativitu, v umění.” říká Vojta Stolbenko.

Připraveno je na 50 různých workshopů: od žonglování přes závěsnou akrobacii či bojová umění, až po tanec s čínským mečem.

Tradičně vás čekají hned dvě moderované večerní galashow s výstupy mistrů ve svém oboru, jako jsou proslulý žonglér Asaf More z Izraele, francouzský performer Guillaume Bellet či talentovaná mexická hooperka Fernanda Sumano. Hudební program obsahuje DJs v čele s izraelským psychedelickým projektem Symbolico či skvělým českým multiinstrumentalistou Floexem, který spolu s robotem Josefem zahraje svůj DJ set. Kapely rozvlní publikum v rytmech latino, cumbie a rumby, ska, balkan, klezmer, drum’n’bass, reggae i world music.

Roztoč fest slibuje aktivní zábavu i pohodový relax ve společnosti veselých a otevřených lidí. Více informací najdete na webu www.roztocfest.com a na Facebooku a Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit