Toyota Vangelis přináší soundtrack k letošnímu létu na novém EP Léto s Toyotou, které vychází dnes, ve čtvrtek 7.7.2022. Klubový písničkář Toyota Vangelis, vlastním jménem Václav Peloušek, rád vyhledává spolupráce. Na EP proto vytvořil čtyři energetické skladby a na každé hostuje jiný umělec: Tokyo Drift, Sahareya, litterbin a BoLs/sLoB. Jde o kompilaci písní se současným klubovým zvukem a pozitivní popovou chytlavostí.

Letní melancholii navodí již úvodní skladba Smyk s Tokyo Drift (Pavla Bastlová), která se inspiruje kulturou aut a světa pouličního závodění a zasazuje do něj příběh osobního osamění. Návyková rychlost aut slouží jako metafora rychlosti spotřební společnosti a nemožnosti zpomalit a najít klid. Vokálních vlivů a stylů se vystřídá hned celá řada, od experimentálního trapu inspirovaného Zebra Katz, přes český pop 70. a 80. let, citaci Bad Girls od M.I.A. v Eartheater stylizaci až po současný japonský emo-rap.

Z rozpáleného parkoviště startuje i navazující skladba Stones In My Body s Lublaňskou umělkyní Sahareyou (Sarah Al Saleh), která zase používá metaforu aut k budování pocitu sebevědomí při překonávání rozchodu. Skladba je crossoverem hyperpopového zvuku s arabským rapem v chorvatštině a angličtině.

Toyota Vangelis & Sahareya (foto: Ales Rosa)

Na hopsavý cover písně Měls mě vůbec rád od Ewy Farne si Toyota Vangelis přizval hyperpopového vokalistu, DJe a producenta litterbina (Jonáš Klos). Jde o propojení pop punkové energie s ranným zvukem labelu PC music. Ve skladbě se zhmotňuje letní párty s malinovkou u koupaliště a nostalgický návrat do futuristických nultých let.

litterbin (foto: Iryna Drahun)

Kolekci skladeb uzavírá Ranní rosa ve spolupráci s mladým talentovaným producentem Bols/sLoB (Matěj Dvořák). Skladba se inspiruje atmosférou instrumentálů z okolí labelu Drain Gang (Whitearmor či Mechatok), metalickými prvky (Sophie) a zasazuje do něj vokál, který by mohli napsat klidně bratři Nedvědi. Futuristická táboráková nálada a probouzení se na louce, kde je člověk jen zdánlivě offline.

BoLs/sLoB (foto: Tomáš Fiala)

Přebal vytvořila mladá multimediální umělkyně, designérka a ilustrátorka Farah Sara Kurnik aka VJ Liara T’Soni. Farah je součástí Lublaňského kolektivu Nimaš Izbire, který organizuje klubové akce se silnou vizualitou, ale taky vytváří vlastní oblečení a vydává hudbu. Farah inspiruje internetová estetika, gaming, spekulativní design a tvorba postav a světů.

EP Léto s Toyotou vychází 7.7.2022 na všech streamovacích platformách.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit