Připoj se k letní výzvě FOREO #CleanSkinChallenge a získej čistou a zářivou pleť. Kdy jindy než v létě chceme být opravdu výjimečné a neodolatelně krásné? Čistá a zářivá pleť je nutností pro všechny a nikdy nevyjde z módy. Právě začínáme!

Pojď navždy změnit svoji pleť a vyvaruj se sedmi největších hříchů, které můžeš při péči a čištění napáchat:

  1. Nepodceňuj sílu slunce

Nejen v létě je důležité myslet na SPF krémů, ale obzvlášť v žáru letního slunce či na exotických dovolených měj na paměti, že chráněná pleť je krásná pleť. SPF už dnes obsahují dokonce i řasenky. Zkontroluj svůj make-up či pudr a popřípadě si pořiďt produkty vybavené ochrannými vlastnostmi. Nezapomeň ani na jemnou pokožku rtů. Čím vyšší SPF, tím je i vyšší ochrana před UVA a UVB zářením.

  1. Očista dočista

Do své zkrášlovací rutiny rozhodně zařaď důkladné, ale šetrné čištění. Pro jemné a efektivní čištění si pořiď pomocníka, který dokáže pleť zbavit prachu, nečistot a zbytků make-upu mnohem lépe než běžné čištění. Perfektní je například FOREO LUNA mini 2, kompaktní sonický kartáček určený na čištění všech typů pleti. V kombinaci s čisticím gelem tvoří nepřekonatelné „beauty duo“.

  1. Hydratace alfou omegou správné péče

Ať už je pleť suchá, mastná, či problematická, základem péče by vždy měla být primárně hydratace. U mastné pleti či pleti se sklonem k akné má většina žen obavy, že ji hydratace zbytečně ještě více zatíží, ale nedokonalosti a pupínky se právě velmi často tvoří v reakci na dehydrovanou pleť. Kromě krému s hydratačními složkami, jako je například mocná kyselina hyaluronová. Zapomínat by se rozhodně nemělo na dostatečný pitný režim. V ideálním případě vody.

  1. Cesta za krásnou pletí začíná v kuchyni

Kromě notoricky známých jídel, která pleť zkrášlují, existuje ještě celá řada potravin, kterým je lepší se vyvarovat. Patří mezi ně především rafinovaný cukr, který může za mdlou a povadlou pleť – kvůli likvidaci kolagenových vláken způsobuje její rychlejší stárnutí. Mléčné výrobky způsobují ucpané póry, bílá mouka a mořské plody mohou napomáhat rozvoji akné a alkohol stojí za dehydratací.

Ostatní tipy najdeš na další stránce

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?