Připoj se k letní výzvě FOREO #CleanSkinChallenge a získej čistou a zářivou pleť. Kdy jindy než v létě chceme být opravdu výjimečné a neodolatelně krásné? Čistá a zářivá pleť je nutností pro všechny a nikdy nevyjde z módy. Právě začínáme!

Pojď navždy změnit svoji pleť a vyvaruj se sedmi největších hříchů, které můžeš při péči a čištění napáchat:

  1. Nepodceňuj sílu slunce

Nejen v létě je důležité myslet na SPF krémů, ale obzvlášť v žáru letního slunce či na exotických dovolených měj na paměti, že chráněná pleť je krásná pleť. SPF už dnes obsahují dokonce i řasenky. Zkontroluj svůj make-up či pudr a popřípadě si pořiďt produkty vybavené ochrannými vlastnostmi. Nezapomeň ani na jemnou pokožku rtů. Čím vyšší SPF, tím je i vyšší ochrana před UVA a UVB zářením.

  1. Očista dočista

Do své zkrášlovací rutiny rozhodně zařaď důkladné, ale šetrné čištění. Pro jemné a efektivní čištění si pořiď pomocníka, který dokáže pleť zbavit prachu, nečistot a zbytků make-upu mnohem lépe než běžné čištění. Perfektní je například FOREO LUNA mini 2, kompaktní sonický kartáček určený na čištění všech typů pleti. V kombinaci s čisticím gelem tvoří nepřekonatelné „beauty duo“.

  1. Hydratace alfou omegou správné péče

Ať už je pleť suchá, mastná, či problematická, základem péče by vždy měla být primárně hydratace. U mastné pleti či pleti se sklonem k akné má většina žen obavy, že ji hydratace zbytečně ještě více zatíží, ale nedokonalosti a pupínky se právě velmi často tvoří v reakci na dehydrovanou pleť. Kromě krému s hydratačními složkami, jako je například mocná kyselina hyaluronová. Zapomínat by se rozhodně nemělo na dostatečný pitný režim. V ideálním případě vody.

  1. Cesta za krásnou pletí začíná v kuchyni

Kromě notoricky známých jídel, která pleť zkrášlují, existuje ještě celá řada potravin, kterým je lepší se vyvarovat. Patří mezi ně především rafinovaný cukr, který může za mdlou a povadlou pleť – kvůli likvidaci kolagenových vláken způsobuje její rychlejší stárnutí. Mléčné výrobky způsobují ucpané póry, bílá mouka a mořské plody mohou napomáhat rozvoji akné a alkohol stojí za dehydratací.

Ostatní tipy najdeš na další stránce

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit