Autoinzerce www.autopes.cz od ledna 2018 nabídne nové služby. Mimo inzerci aut poptávce náhradních dílů zahájí také vlastní prodej vstřiků pro všechny dieselové motory. Proč se k takovému kroku Autopes odhodlal, jsme se zeptali provozovatele tohoto serveru Davida Vaníčka.

Co tedy bylo důvodem přidat k inzerci i prodej vstřiků?

Vlastní negativní zkušenost. Domníval jsem se, že když v autorizovaném servisu zaplatím za vstřiky přes 5 desítek tisíc korun, bude vše v pořádku, ale bylo to přesně naopak. Nechci jít do detailů, protože v této záležitosti teď jedná příslušný soud. Ale to byl první impuls.

Chtěli jsme vyjít vstříc motoristům – majitelům nafťáků, kteří hodně najezdí. Pokud je to víc než 100 tisíc kilometrů ročně, životnost vstřiku je naprosto zásadní. Když vstřiky doslouží, tak musí zaplatit naprosto nehorázné peníze v autorizovaném servisu, nebo prostě  dojezdí. Jsou tu samozřejmě repase, ale ty jsou podle mého vhodné spíš pro majitele, kteří auta rychle mění.

Tak to vypadá, že repasím úplně nefandíte

To se nedá říct, ale musí to ekonomicky mít smysl. Máte-li vstřik za 12 000 korun, je rozumnější ho nechat zrepasovat. Ale když nový vstřik stojí 4 tisíce, pořídit si repasovaný za 3,5 tisíce opravdu smysl nedává. My hodně nových vstřiků, hlavně značek BOSCH a Delphi, nabízíme za cenu, která je s cenou za repasi vstřiku srovnatelná.

Myslíte si, že repasovaný vstřik se funkčně novému nevyrovná?

Když nabouráte auto a někdo vám ho skvěle opraví tak, že to na první pohled nebude vidět, pořád to bude jen opravené auto. Se vstřiky je to stejné.  I když se firmy, které repase provádějí, zaklínají, že vstřik je jako nový, vždycky záleží na to, kdo tu repasi dělal a co všechno ve vstřikovači doopravdy vyměnil. Vstřik může být skvělý, ale také nemusí. My necháváme vstřiky repasovat v BOSCH servisu, což v oboru považuji za špičku. Ani Bosch servis si taková vyjádření nedovolí, proto mi podobné výroky o „nových“ repasovaných vstřicích od garážových firem přijdou klamavé.

Jak je možné, že máte u repasovaných vstřiků tak dobré ceny?

Spolupráce s BOSCH servisem je jistota kvality. Repase dodáváme s protokolem a se zárukou 12 měsíců. Díky objemu zajišťovaných repasí máme výrazné množstevní slevy a naše marže nejsou přepálené. Máme bezkonkurenčně nejnižší ceny i v segmentu profi repasí. Repasované vstřiky nabízíme, protože ne každý zákazník má peníze na vyhazování. I s repasovaným vstřikem může jeho auto bezproblémově fungovat. Pro ty, co si nemohou dovolit ani repasi, nabízíme ještě jednu variantu – použité vstřikovače z havarovaných aut, se čtrnáctidenní zárukou, takže si je každý může vyzkoušet. Pokud vstřik nevyhovuje a během 2 týdnů jej zákazník vrátí, dostane své peníze zpět.

Chystáte ještě další novinky?

V průběhu roku také zahajujeme nový systém prodeje autobaterií podle typu auta. I k tomuto kroku mě vedla vlastní zkušenost, když jsem si do auta starého ani ne pět let už musel dvakrát kupovat novou baterku, zatímco v mém druhém voze které jsem kupoval ještě na vysoké mám pořád tu původní. Navíc, v nabídce autobaterií se asi vyzná málokdo. Dočtete se o ní v eshopech každou hloupost, ale jestli se hodí právě do vašeho modelu vozu, zjišťujete těžko.

S kvalitou baterií asi nic moc neuděláme, ale s vyhledáváním ano. Naše nabídka autobaterií je uživatelsky přátelská, protože vás nezatížíme množstvím nepotřebných parametrů. Vy si tak  jednoduše a rychle najdete baterii, která se bude vašemu autu a vaší peněžence líbit.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit