U břehu řeky Orlice v Hradci Králové vznikne ojedinělé spojení veřejné sauny a coworkingového centra. První přírodní sauna a osvěžovna NUUK, inspirovaná skandinávskou saunovou kulturou, bude situována do míst bývalé Slezské plovárny. Ta patřila za první republiky k nejpopulárnějším ve městě. NUUK otevře své dveře návštěvníkům poprvé letos na podzim, pomoci mu v tom má i crowdfundingová sbírka na Hithitu.

„I když je Hradec Králové městem obklopeným přírodou a protnutým dvěma proudy silných řek, jeho potenciál je v této oblasti relativně nevyužitý. Rozhodli jsme se tak tuto výzvu vzít do svých rukou a přenést sem projekt, který by nás samotné bavil navštěvovat. Chceme vytvořit příjemné a inspirativní prostředí coworkingového charakteru, tedy něco mezi saunou, kavárnou a klidnou loukou s možností seberealizace,“ říká jedna z iniciátorek projektu Natálie Barcalová. Nápad na oživené kultovní Slezské plovárny se zrodil právě v hlavě Natálie a její kamarádky a kolegyně Anety Kohoutové, dvou mladých slečen, které stojí za mnoha nekomerčními kulturními akcemi v Hradci Králové.

NUUK1

Sauna, káva i kulturní akce

Po skandinávském vzoru se bude v projektu NUUK spojovat kultura saunování s kulturou kavárenskou. Samotná sauna bude ctít severské tradice a topit se bude dřevem. Velkým bonusem bude i její pojízdnost. Součástí bude také tzv. osvěžovna, kde bude možné v klidu relaxovat po saunovém rituálu, dopřát si šálek lahodné kávy, ale také si zpříjemnit večer kulturním programem. Rádi bychom, aby se z osvěžovny stalo místo, kde se budou promítat studentské filmy, lidé si mohli odskočit na příjemný koncert nebo dj set, divadlo nebo přednášku. V letním provozu tak chystáme vedle sauny zprovoznit veřejné tábořiště a pořádat zde kulturní akce spojené s klasickým plovárenským provozem,“ upřesňuje Aneta Kohoutová.

NUUK5

Táborák s Wabi Daňkem i kapelou Zrní

Projekt NUUK bobtná v rámci projektu Kulturní jádra – společná iniciativa spolu Piána na ulici kavárníka Ondřeje Kobzy a městských projektů BU2R. Definitivní podobu NUUKU má možnost ovlivnit i veřejnost. Na crowdfundingovém portále Hithitu běží momentálně sbírka na podporu projektu. Podpořit ho lze libovolnou částkou, a to od 50 Kč do 5 000 Kč. Pro přispěvovatele jsou zároveň připraveny zajímavé odměny. Za 500 Kč se bude moci 20 vybraných jedinců těšit na koncert oblíbené kapely Zrní, a to u táboráku na jaře příštího roku. Za příspěvek 750 Kč se pak odehraje nefalšovaný trampský večer. Večerní táborák zpestří vystoupení zpěváka Wabiho Daňka, se kterým si budou moci lidé u ohně zazpívat oblíbené písničky, ale i třeba opéci buřty. Pro zamilované páry jsou dále připraveny romantické saunové večery, pro firmy je připraven dopolední brunch a odpolední piknik s non-stop saunou.

https://www.hithit.com/cs/project/2600/pojdte-se-s-nami-potit

http://www.saunanuuk.net/

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?