V sobotu, 16. 7. 2016, se v Praze, dle dostupných informací, uskuteční akce, která u nás, a možná ani jinde na světě, nemá obdoby. U Koně na Václavském náměstí se okolo 16. hodiny začnou scházet hráči a fanoušci hry Pokémon GO, která v posledních dnech pobláznila milióny lidí. Na facebookové události s názvem Pokémon GO: Společné chytání Pokémonů na Václaváku je již více než 8.000 uživatelů, kteří o tento sraz projevili svůj zájem.

Legendární hra Pokémon od společnosti Nintendo zažívá znovuzrození. Vrátila se ve formě mobilní videohry pro systémy iOS nebo Android, a uživatelé v ní mohou lovit Pokémony v reálném světě, ať už jste kdekoliv. Název aplikace, Pokémon GO, je v posledních dnech nejvyhledávanější a nejskloňovanější výraz na internetu a sociálních sítích ve všech různých koutech světa. I u nás.

I přesto, že k nám nová hra oficiálně ještě nedorazila a oficiální cestou se nedá stáhnout, má již desetitisíce hráčů, kteří své zážitky a zkušenosti ze hry sdílí na sociálních sítích, kde začalo vznikat i několik fanouškovských stránek. Jedna z nejvýraznějších a nejpočetnějších z nich, Pokémon GO CZ/SK (@pokemongoczskofficial), dokonce založila událost, kterou vyzývá všechny fanoušky a “Trenéry Pokémonů”, aby šli v sobotu společně Pokémony lovit na Václavák. Událost si vysloužila nevídaný úspěch a zájem. “Chtěli jsme využít boomu, který kolem této hry probíhá, a tak jsme založili tuto událost. Že o ní bude nějaký zájem jsme doufali a upřímně i čekali, ale že až takový? To opravdu ne,” říká jeden z trojice pořadatelů, kteří za událostí stojí. “Příchozí prosíme, aby na sraz dorazili v barvě oblečení odpovídající týmu, za který ve hře hrají. To znamená modrá, žlutá nebo červená. Může to být tričko, čepice, cokoliv. Zároveň se budeme snažit dostat na společnou fotografii co nejvíce lidí a překonat tak rekord ze Sydney, kde se sešlo přibližně 1.000 hráčů hry Pokémon GO,” dodává. A jak vůbec bude sraz probíhat? Na facebookové události byl nedávno uveřejněn následující program:

16:00-16:29: příchod hráčů, rozřazení dle týmů

16:30: společné zpívání znělky ze seriálu Pokémon

16:40: společná fotografie (pokus o rekord), fotografie týmů, individuální focení

17:00 rozchod, lovení Pokémonů a bitva o základnu u koně

21:30 přesun za nočním životem (lovení nočních Pokémonů nebo taneční klub je na vás)

Zda se pořadatelům povede překonat světový rekord a jak se akce vyvede, se nechme překvapit. Pokud byste se chtěli něco o hře Pokémon GO dozvědět, můžete navštívit například webovou stránku www.pokemongoczsk.com, kde najdete informace, návody a zajímavosti v českém jazyce. A pokud jste zvědaví na sobotní sraz hráčů, doražte v 16:30 na Václavské náměstí.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit