Zrození nového Nike modelu je vždy běh na dlouhou trať. Designéři, vědci a sportovci spolupracují na co nejlepším výsledku dlouhá léta. Stejně tomu bylo u Nike Air Zoom All Out, kde cesta k naplnění jasného cíle – co největší rychlost běžce – trvala tři roky a vyžadovala plné nasazení několika týmů.

Cílem bylo vytvořit botu, která bude maximalizovat rychlost díky omezení ztráty energie, ke které dochází kvůli odstředivé síle. Výsledkem je běžecká bota, která kombinuje větší Air Max polštářky a systém uchování energie podobný tomu použitému u Nike Zoom Superfly Flyknit.

FA16_RN_M_ZAO_Detail3_05_56984

FA16_RN_M_ZAO_Lateral_01_56981

Ve spolupráci s olympijskou vítězkou v běhu na 200 metrů Allyson Felix se podařilo dovést pokusy do zdárného konce. Větší Air Zoom polštáře jsou sice na první pohled tvrdší, ale při pohybu se stlačí a pohání běžce kupředu. Čím více energie běžec do běhu – a do boty – vloží, tím více jí dostane zpět.

Nike

Vršek je vyroben z lehkého a odolného Flyknitu. Vlákna Flywire poprvé dosahují do celé střední části boty, což zaručuje lepší přizpůsobení tvaru nohy a oporu. Oporu a rovnováhu zajišťuje i límec, u kterého bylo testováno přes 70 možných výšek a tvarů, než se jeho podoba ustálila na té současné.

7508_2_56979

Nike ZAO

Tvar osm milimetrů vysoké podrážky s Nike Superfly Elite vychází z nejnovějších poznatků a studií o kontaktu materiálu se zemí při běhu. Profesionálně vytvořené Nike Air Zoom All Out k lepším výkonům při běhu pomůžou všem běžcům, ať už běhají rekreačně nebo jako Allyson Felix.

Boty jsou dostupné na nike.com a u vybraných prodejců, na NikeLab.com budou dostupné i další barevné varianty.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit