Kde se potká Čech, Maďar, Němec, Francouz, Bulhar a Amík? Na Hip Hop Kempu 2016, přesně tak. Dnešní várka jako by tak nějak symbolizovala, o co jde na Kempu především. Vzájemné setkávání, poznávání, prolínání zemí, kultur, prostředí, cest, které by se jinak těžko kdy měli šance protnout.

Někdo to rád tvrdý. A kdo jo, přijde si na svoje s německo-maďarsko smečkou. KillaGoons = Killakikitt + Snowgoons. Zběsilý rapy, jejichž obsah zůstane pro většinu světa mystériem a mocný bubny, kterým naopak rozumí každý. Když vám na desce faturuje chátra ve složení: Onyx, Slaine, NBS, Snak The Ripper a kultovní čabajky NKS, něco musí být správně.

A máme tu i špetku americkýho zápaďáctví, kterou přiveze 60 East z Ontária v Kali. Má toho za sebou kopec. Víc ryl real dno, než se klouzal po vrcholcích, ale i když díru do světa zatím neudělal, dokazuje, že někdy vede cesta nahoru i skrze skromnost a práci, Paid Dues festival nebo Vans Warped Tour.

60east
60east

Být z ostrova Réunion v Africe, a přesto patřit k Francii, EU a platit Eurem? Všechno je možný. DL by mohl vyprávět. Hip hop ho zajímá od roku 97, kdy tu v hlavním městě St Denis začal holit grafáče. Obsah, sdělení, poselství pak záhy bylo tím, co ho zajímalo v rapu. A zajímá ho to v něm dodnes. Proto od roku 2012 patří k Zulu Nation a klasickej boom bap je jeho krevní skupina.

DL hhk
DL

Tafrob… Kam jen zmizel ten týpek, co byl nadějnej tolik, že mu prošlo i zdissení vlastního města? Uklidil se do katakomb. Mohl vyměnit „real rap lajf“ za „real lajf“, ze svého dalšího hobby udělat džob a jako vyzáblá verze Action Bronsona se rozhodnout, že jídlo na stůl bude pokládat plotna. V kombu s Opiou za MPC a Chocolaticem za grámem ale přijede dokázat, že ten majk ještě nevzdal.

tafrob hhk
Tafrob

Co přesně víte o bulharským rapu? Jestli nic, víte přesně tolik jako doteď my. Protože nemáme rádi hranice na mapě ani v muzice, hledali jsme, nechali si poradit a pozvali Logo5. Repujou pod zemí přes deset let, doma supportujou velký shows od Red & Mef po House Of Pain, hrdí na osobitý sound stejně, jako na příslušnost k nezávislému labelu Illmate nakládají jak Christo Stoičkov.

 

logo5 hhk
Logo5

Vstupenky na Hip Hop Kemp 2016 koupíte online na www.hiphopkemp.cz nebo v kamenných obchodech Queens v Praze, Brně a Ostravě, a nově také v Senovážné 6 v Praze. Klasická třídenní vstupenka do konce července stojí 1800 korun, VIP lístek vyjde na 3200 korun.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit