Kde se potká Čech, Maďar, Němec, Francouz, Bulhar a Amík? Na Hip Hop Kempu 2016, přesně tak. Dnešní várka jako by tak nějak symbolizovala, o co jde na Kempu především. Vzájemné setkávání, poznávání, prolínání zemí, kultur, prostředí, cest, které by se jinak těžko kdy měli šance protnout.

Někdo to rád tvrdý. A kdo jo, přijde si na svoje s německo-maďarsko smečkou. KillaGoons = Killakikitt + Snowgoons. Zběsilý rapy, jejichž obsah zůstane pro většinu světa mystériem a mocný bubny, kterým naopak rozumí každý. Když vám na desce faturuje chátra ve složení: Onyx, Slaine, NBS, Snak The Ripper a kultovní čabajky NKS, něco musí být správně.

A máme tu i špetku americkýho zápaďáctví, kterou přiveze 60 East z Ontária v Kali. Má toho za sebou kopec. Víc ryl real dno, než se klouzal po vrcholcích, ale i když díru do světa zatím neudělal, dokazuje, že někdy vede cesta nahoru i skrze skromnost a práci, Paid Dues festival nebo Vans Warped Tour.

60east
60east

Být z ostrova Réunion v Africe, a přesto patřit k Francii, EU a platit Eurem? Všechno je možný. DL by mohl vyprávět. Hip hop ho zajímá od roku 97, kdy tu v hlavním městě St Denis začal holit grafáče. Obsah, sdělení, poselství pak záhy bylo tím, co ho zajímalo v rapu. A zajímá ho to v něm dodnes. Proto od roku 2012 patří k Zulu Nation a klasickej boom bap je jeho krevní skupina.

DL hhk
DL

Tafrob… Kam jen zmizel ten týpek, co byl nadějnej tolik, že mu prošlo i zdissení vlastního města? Uklidil se do katakomb. Mohl vyměnit „real rap lajf“ za „real lajf“, ze svého dalšího hobby udělat džob a jako vyzáblá verze Action Bronsona se rozhodnout, že jídlo na stůl bude pokládat plotna. V kombu s Opiou za MPC a Chocolaticem za grámem ale přijede dokázat, že ten majk ještě nevzdal.

tafrob hhk
Tafrob

Co přesně víte o bulharským rapu? Jestli nic, víte přesně tolik jako doteď my. Protože nemáme rádi hranice na mapě ani v muzice, hledali jsme, nechali si poradit a pozvali Logo5. Repujou pod zemí přes deset let, doma supportujou velký shows od Red & Mef po House Of Pain, hrdí na osobitý sound stejně, jako na příslušnost k nezávislému labelu Illmate nakládají jak Christo Stoičkov.

 

logo5 hhk
Logo5

Vstupenky na Hip Hop Kemp 2016 koupíte online na www.hiphopkemp.cz nebo v kamenných obchodech Queens v Praze, Brně a Ostravě, a nově také v Senovážné 6 v Praze. Klasická třídenní vstupenka do konce července stojí 1800 korun, VIP lístek vyjde na 3200 korun.