Čeští kreativci, umělci a především automobiloví fanoušci stojící za společností Unique & Limited otevírají první automotive art galerii v Praze pod názvem Unique Gallery. Na ploše sedmdesáti metrů čtverečních vystavují jedinečná díla, která pomocí unikátní technologie zachycují nejnapínavější momenty automobilové historie. Působivé velkoformátové obrazy oživují dobové okamžiky závodů a vypraví tak příběhy automobilových ikon, jakými jsou například James Hunt či Eliška Junková.

Díla U&L vznikají pomocí speciální techniky, která kombinuje live action fotografii s CGI. Tvorba každého obrazu zabere pětičlennému týmu tři až pět měsíců. Samotnému tvůrčímu procesu předchází desítky hodin rešerší daného historického automobilového okamžiku. Poté tým U&L vyráží na pečlivě vybranou lokaci nafotit konkrétní místo. Součástí je komparz stylizovaný do dané doby. Následuje návrat do studia a stovky hodin postprodukce, kdy se vytváří detailní 360° model závodního automobilu. Pracuje se podle dobových fotografií a dalších dostupných historických záznamů do takových detailů, jako jsou škrábance v laku nebo promáčknutý plech. Nakonec se vše poskládá do výsledné podoby. Stejnou techniku například využívají i tvůrci hollywoodských filmů.

Unique & Limited tak vytváří jedinečné limitované edice, které jsou zpravidla na prodej pouze v pěti velkoformátových provedeních (220x94cm) a pětadvaceti středních (110x47cm) signovaných kopiích. Více o tom, jak obrazy vznikají, se dočtete zde.

Zakladatel společnosti Unique & Limited Jan Rambousek dodává:

„Víme, že naše obrazy je potřeba pro plnohodnotný zážitek vidět naživo, proto každoročně absolvujeme řadu výstav po celém světě a jsem rád, že konečně můžeme podobný zážitek nabídnout i doma v Praze. V Unique Gallery jsou k vidění také making of videa, které odkrývají postup naší práce.“ 

 

Unique Gallery je zároveň také prvním místem v České republice, kde jsou vystaveny k prodeji luxusní modely aut od firmy Amalgam, která již přes pětadvacet let spolupracuje s předními světovými automobilkami. V současné době je v automotive art galerii k vidění průřez aktuální kolekcí včetně modelu Ferrari F1 z letošní sezóny, ale i historického závodního vozu Porsche 917 v měřítku 1:8. Britská světová jednička má ve svém portfoliu široký výběr současných automobilů ve více provedeních. V pražské galerii lze nově ocenit i propracovanost detailů u modelu v menším měřítku 1:18. Pro opravdové auto-moto nadšence se zde nabízí jedinečná možnost konfigurace modelu vozu na míru podle vlastního automobilu.

Unique Gallery naleznete na adrese Anglická 14, Praha 2. Otevírá každý všední den od 10h do 17h. Více o galerii naleznete zde. Více o modelech aut z kolekce Amalgam zde.


O Unique & Limited:

Česká společnost Unique & Limited je týmem umělců, kreativců, produkčních a především automobilových nadšenců a perfekcionistů. Od roku 2012 vytváří umělecká díla, která zcela vystihují název firmy. Misí U&L je oživit nejnapínavější momenty automobilové historie a pomocí unikátní technologie je přenést na velkoformátové tisky, které jsou zhotoveny v limitovaných sériích. Jedinečné obrazy umožňují nahlédnout do historie tak, jako nikdy před tím.

U&L tým

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit