Fanoušci pražské ravové scény mají zcela jistě ještě v živé paměti původní klub NEONE na Bubenské ulici. Legendární místo, které z původního záměru pop-upu na jeden měsíc přerostlo v roce 2013 ve čtyřleté dobrodružství kolektivu Lunchmeat, jeho přátel, fanoušků klubové hudby a audiovizuální zábavy. Poté se znovu zhmotnilo na střeše Křižíkových pavilonů v roce 2019 v rámci PQ. Na podzim 2022 se NEONE rozzáří znovu a tentokrát bude svítit nejen v noci, ale i ve dne.

Listopad 2022. Pražská tržnice, hala 17. NEONE. Klub, kavárna, galerie; platforma pro nové myšlenky a přístupy. Měsíc se rozvíjející prostor pro tvorbu a setkávání. Místo pro otevřené lidi, které zajímá kultura města a kultura ve městě.

Poprvé NEONE otevře v pátek 4.listopadu a bude v provozu denně až do 27.11. Kromě klubu bude NEONE i místem pro práci, schůzky nebo relax. Během 12 klubových večerů a živých koncertů vystoupí přes 70 hudebníků a výtvarníků z celého světa.

 • 4. listopadu na It’s opening zahajovací party zahraje nizozemská DJka Marcelle, známá svými eklektickými sety, ve kterých se setkávají různé polohy klubové hudby s experimentálními a tradičními zvuky.
 • V sobotu 5.11. se v rámci oficiálního večírku filmového festivalu Mezipatra v živém audiovizuálním vystoupení představí BABii a Iceboy Violet.
 • Producent Aquarian, který ve svých explozivních setech propojuje vlivy klubové hudby z Londýna, Detroitu a Berlína s hybridními, zmutovanými verzemi rave vystoupí v NEONE v pátek 11.11.
 • Tehno duo SHXCXCHCXSH se vrací zpátky do Prahy po vydařené premiéře na Lunchmeat festivalu v roce 2016. Ve středu 16. listopadu v NEONE vystoupí s umělcem Pedrem Maiou, který pracuje s nalezenými, časem poškozenými analogovými filmy.
 • Ke kurátorování klubové noci v pátek 18. listopadu byla přizvána producentka experimentální elektroniky Aïsha Devi.
 • Vůbec poprvé proběhne showcase bratislavské bookingové agentury SPFM, která nedávno ohlásila spolupráci s Lunchmeat festivalem a zastupuje lokální projekty jako např. C4AT, Oliver Torr, N I V V A, Tittingur nebo Nina Pixel.
 • Na předposlední listopadovou sobotu je naplánovaná druhá edice Label fair – setkání lokálních elektronických labelů, kterému bude předcházet i diskuze na téma současného stavu klubové kultury v tuzemsku.
 • Do NEONE se vrátí i spřízněné kolektivy KSK (Každej s Každým) a SEED. KSK pozvali energické duo Lyra Valenza s live vystoupením, druhým zahraničním hostem jejich večera bude producent Torus, který v Neone odehraje DJ set.
 • Outsider-oddball večírek odvážné elektronické hudby SEED pozval rituální hlasy Fantastic Twins či glasgowského MR TC s nezaměnitelným psychedelickým zvukem.

Vizuální identitu pop up klubu a platformy NEONE vytvořilo Anymade studio.

Doprovodný program

Kromě klubových nocí a koncertů je pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie.

 • Pro nejmenší návštěvníky organizátoři chystají řadu aktivit, například hudební workshop s Leošem Hortem (HRTL).
 • Stálou součástí NEONE v Pražské tržnici bude i audiovizuální dětský koutek.
 • Ve spojení s festivaly Mezipatra a Anifilm se připravují filmové projekce, na víkendy pak pop up second handy nebo sítotiskové dílny.
 • Během pracovních dnů budou v NEONE po večerech probíhat diskuze – například Audire, které bude rozebírat fenomén vykrádání v hudbě nebo debata Psychická hygiena v klubovém prostředí.
 • V rámci série přednášek a workshopů CzechMate organizátoři pozvali celosvětově uznávané české firmy. Výrobce audio systémů KV2 audio, výrobce pohyblivých inteligentních svítidel Robe nebo zástupce státního pivovaru Budvar.
 • Během listopadu proběhnou i vernisáže, první z nich bude v pondělí 7.11. Multimediální umělec Pavel Karafiát představí své dílo na výstavě s názvem Creatures from Tungurahua.

Kompletní program najdete na webu neone.cz a na sociálních sítích Instagram nebo Facebook.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit