Všichni to musíte znát. Páteční večer, páteční horečka, ale výjimečně se rozhodnete, že vyrazíte domů dřív, než řidiči metra vylezou ze svých postelí a před vámi je několik možností. 1. Jet nočkou a v horší variantě ještě nekolik bloků pěšky. 2. Prostě čekat, než začne svítat. 3. Nechat spoustu peněz za taxík. A co si budeme povídat. Taxi je tak příjemné, pohodlné a rychlé. Ale jsem ochotný za něj zaplatit? Nemusíte.

Amerika je na každém rohu, to už ví každý. A s ní je tu taky služba Uber. Možná jste už o ní slyšeli, ať ve spojistosti stávky taxiků nebo vtipných tweetů o Uber řidičích.

Uber 02

Je to konkurence klasických taxi služeb s jedním velkým rozdílem. Řidiči jsou lidé, jako jsem já nebo jako jste vy. Obvykle ho dělají jako přivýdělek ke svému zaměstání. Někteří to dělají třeba proto, že nemůžou v noci spát. Jen se jich zeptejte, oni vám to většinou řeknou.

Uber nejen, že je levný a rychlý, ale také vás v rámci možností nechá jezdit zadarmo. Jak? Je to jednoduchý. Stačí, když se zaregistrujete na webu a při dokončovaní registrace zadáte promo kód PRAGUEGO. Poté bude vaše první jízda na účet podniku, resp. získáte kredit 300 Kč na vaši první cestu. Zároveň pro vás bude vygenerovaný i váš osobní promo kód, takže když někoho ze svých přátel přesvědčíte, že Uber je to pravé, a on zadá váš promo kód, získá kredit jak on, tak i vy, pokud svůj kredit využije.

Uber 01

Zní to až moc jednoduše? Až moc podezřele jednoduše? Uber prostě jednoduchý je. Objednáváte si ho pomocí mobilní aplikace, řidič je u vás obvykle do 5 minut a nemusíte mít u sebe ani hotovost, protože peníze vám odečítají z bankovního účtu. Taxikář vás nemůže oškubat a ani vy jeho. Hlavně je celosvětový. Téměř každé velké město ho má již zavedený, takže nemusíte ani řešit taxi třeba při vašich cestách v cizí zemi na cizím letišti.

Kdyby vás o Uberu zajímaly další informace, stačí skočit na UberTaxi.cz, kde najdete všechno důležité o téhle službě, včetně nejnovějších interních novinek, jako třeba, že se Uber chystá vytvořit vlastní mapy, nebo že ho zavedou i v Brně, když už tam nemají to metro.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?