Všichni to musíte znát. Páteční večer, páteční horečka, ale výjimečně se rozhodnete, že vyrazíte domů dřív, než řidiči metra vylezou ze svých postelí a před vámi je několik možností. 1. Jet nočkou a v horší variantě ještě nekolik bloků pěšky. 2. Prostě čekat, než začne svítat. 3. Nechat spoustu peněz za taxík. A co si budeme povídat. Taxi je tak příjemné, pohodlné a rychlé. Ale jsem ochotný za něj zaplatit? Nemusíte.

Amerika je na každém rohu, to už ví každý. A s ní je tu taky služba Uber. Možná jste už o ní slyšeli, ať ve spojistosti stávky taxiků nebo vtipných tweetů o Uber řidičích.

Uber 02

Je to konkurence klasických taxi služeb s jedním velkým rozdílem. Řidiči jsou lidé, jako jsem já nebo jako jste vy. Obvykle ho dělají jako přivýdělek ke svému zaměstání. Někteří to dělají třeba proto, že nemůžou v noci spát. Jen se jich zeptejte, oni vám to většinou řeknou.

Uber nejen, že je levný a rychlý, ale také vás v rámci možností nechá jezdit zadarmo. Jak? Je to jednoduchý. Stačí, když se zaregistrujete na webu a při dokončovaní registrace zadáte promo kód PRAGUEGO. Poté bude vaše první jízda na účet podniku, resp. získáte kredit 300 Kč na vaši první cestu. Zároveň pro vás bude vygenerovaný i váš osobní promo kód, takže když někoho ze svých přátel přesvědčíte, že Uber je to pravé, a on zadá váš promo kód, získá kredit jak on, tak i vy, pokud svůj kredit využije.

Uber 01

Zní to až moc jednoduše? Až moc podezřele jednoduše? Uber prostě jednoduchý je. Objednáváte si ho pomocí mobilní aplikace, řidič je u vás obvykle do 5 minut a nemusíte mít u sebe ani hotovost, protože peníze vám odečítají z bankovního účtu. Taxikář vás nemůže oškubat a ani vy jeho. Hlavně je celosvětový. Téměř každé velké město ho má již zavedený, takže nemusíte ani řešit taxi třeba při vašich cestách v cizí zemi na cizím letišti.

Kdyby vás o Uberu zajímaly další informace, stačí skočit na UberTaxi.cz, kde najdete všechno důležité o téhle službě, včetně nejnovějších interních novinek, jako třeba, že se Uber chystá vytvořit vlastní mapy, nebo že ho zavedou i v Brně, když už tam nemají to metro.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit