S brněnským rapperem Ledově Špinavý z crew DMG036 jsme pro vás přinesli rozhovor, ve kterém jsme si popovídali o jeho minulosti, ale také o jeho připravovaném EP.

Čau, díky, že sis na nás udělal čas. Kolik ti je, co studuješ a jak dlouho se věnuješ rapu?

Je mi 19 let. Ve škole jsem omylem. Pořádně ani nevím, co studuju a proč. Neberu to jako povinnost a ani jako základ pro život. Základem jsou zkušenosti. Ty nesezeneš doma a ani ve škole. Většinu svého života jsem strávil venku, ve špinavé stoce, kde nikdo nebere ohled na to, jaké vzdělání máš. Žiješ to, co jsi. Jsi to, co žiješ. Postaráš se sám o sebe nebo chcípneš. Lidi, co mají něco v hlavě, nějakou vizi nebo nápad a dokáží ho zrealizovat, nepotřebují školu. Tam tě nenaučí, jak vydělat peníze, jak zaplatit nájem, jak sehnat jídlo. Jde o to, co jsi schopen obětovat. Vybrat si cestu musíš sám. A jak dlouho rapuju, nevím.

Většina lidí tě zná jako “Tlustýho”, proč jsi změnil nick na “Ledově Špinavý”?

Jsem Ledově Špinavý – Ledový Don, milovník žen a ******* drog. Moje jméno se vyvinulo tak nějak samo z té špíny, co musím dělat. Co žiješ, to jsi. Co jsi, to žiješ. Je to jako když se chceš vysrat, to hovno v sobě nemůžeš držet roky. Jednou prostě musí ven. Přirozenej vývoj. A taky jsem dost zhubl. Tlustey je mrtvej.

Na sociálních sítích už docela dlouho promuješ svoje nové EP. Už jsme slyšeli jeden song RSSS, kdy EP vychází a co nám k němu můžeš říct?

Měl jsem v plánu vydat mixtape se stejnojmenným názvem – Ledově Špinavý. Ale pojal jsem to jako svůj celoživotní projekt. Teď na to ještě není čas. Napíšeš 10 věcí, ale do té doby, než to nahraješ, zjistíš, že použitelný jsou jen 3. Nechci nic dělat na sílu, a proto “Ledově Špinavý” odkládám na dobu neurčitou. Na našem SOUNDCLOUDU můžete najít leak z tracku ZVYŠUJU SÁZKY. Tohle je jedna z věcí, co na mixtapu určitě zůstane. Celý projekt je pro mě srdcová záležitost, a proto nechci, aby to byl zkurvený polotovar, co tu vyrábí většina cz/sk mcs. RSSS je jen singl. Svým způsobem takový menší návrat OTHREESIX jako takovému, protože jsme rok neudělali ani piču. Není to track z žádného alba a ani mixtapu. Čistě singl.

Já bych se zastavil u 036 kru, co název znamená a kdo vše je v kru?

Tohle je přesně to, na co jsem čekal. My nejsme cru a ani žádná hudební skupina. JSME RODINA. Nepoznali jsme se kvůli hudbě. Vyrostli jsme spolu. Společně zažili to nejlepší i to nejhorší. Je nás tu víc. Ale prezentovat OTHREESIX v hudbě můžeš vidět jen mě a Samuraye. 036 je jen čistě přenesený název z dob, kdy jsme běhali venku jako malí zmrdi a pochcávali barvama všechny stěny, co jsme měli po cestě.

Názor na CZ/SK scénu, baví tě někdo?

Nechci se tady k tomu úplně vyjadřovat. Ale musím říct, že 90 % z cz/sk scény jsou pro mě jen klauni, herci, buzeranti, omezenci a lidi, co vůbec neví, o čem mluví. Pár lidí tady cením. Jmenovat ale nebudu.

Beef s MRK?

Vybije se mi mobil. Napíšu za 20 minut.

Máš nějaký vzor?

Ne, našel jsem sám sebe. Nepotřebuju vzor.

Máš rád svoje město?

Svoje město rád mám, lidi v něm ne.

Teď, když si to pustím, tak vidím, jak čas všechno mění. V té době jsme byli jen kluci, co hulili trávu a neměli žádný starosti a povinnosti. Neřešili jsme nic, a tak taky vypadal náš rap. Prázdný kecy, který mají sice smysl, ale asi jen pro nás. Máme za sebou DIVOKEJ ROK, dost jsme si toho zažili a to všechno se odrazí na naší další tvorbě. Všechno se mění. Prostě přirozenej vývoj. Ale jsem rád, že jsme se vůbec dokopali k tomu, abychom udělali mixtape. Spousta mcs to nezvládla za celou svoji karieru. Takže si myslím, že docela dobrý.

Co je to vzhledná?

Naše matka. Místo našeho zrození. Tam začali všechny ty dobrý i špatný věci. Pro mě nejdůležitejší kapitola života.

Moc díky za rozhovor, je něco, co bys chtěl vzkázat na závěr?

Postavili jsme studio, založili REAL SCARY SOUND SHIT RECORDS, pod kterým bude teď vycházet většina našich videoklipů. Dejte odběr na YOUTUBE – REAL SCARY SOUND SH!T, follow na SOUNDCLOUD – DAMAGE OTHREESIX. Sledujte mě na Instagramu, na Twitteru a na Snapchatu.
Každý den jsem ve studiu. Čekej nové věci. Zdravím všechny nepřátele, mám vás rád a přeju brzkou smrt. Zdravím všechny svoje děti. Taky zdravím všechny ženy a nezapomeň – I TY MŮŽEŠ BÝT MÁ NOVÁ HOLKA. – Ledově Špinavý RSSS CEO 2016

Jo a zdravím Bublinu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit