Již devátý ročník festivalu Let It Roll proběhl na letišti v Milovicích s rekordním počtem návštěvníků, který překonal  číslo 25 000. Nutno dodat, že 3/4 byli lidé ze zahraničí. Počet a rozmanitost vystupujících bylo také plus, každý si tu našel své, od pohody do rychty. Kromě DnB zde byla i Svojšice stage pro příznivce rovných beatů, odkud se linul zvuk techna.

Předtím než začnete číst, chtěl bych sdělit, že tohle byl můj experience a jistě se najdou lidé, kteří si festival užili méně či více. Taky určitě nezrecenzuju všechny stage, stánky s jídlem, bary a TOIky. Nebude to tedy naprosto objektivní aka “sto lidí, sto chutí”. Dost bylo řečí okolo.

PŘÍJEZD

Příjezd byl naplánovaný na druhou hodinu odpolední ve čtvrtek, přijeli jsme samozřejmě o pár hodin později. Největší obavy byly z dlouhých 2 hodinových front na páskování, to se ale oproti minulému roku nekonalo. Páskovací stan byl posilněn a čekání se zkrátilo na příjemných 5 minut, byla přibližně čtvrtá hodina odpolední. Se stanovým městečkem to bylo ale už horší, kdybych neměl přátele, co mi tam zuby nehty drží místo pro stan, hledal bych místečko s obtížemi (ale našel bych).

ČTVRTEK

První den ještě nebyla zpřístupněna Main stage, zamířil jsem jako první tedy na Port stage, kde probíhala Exit Records label night. Hrál se tu především deep/experimentální DnB. DJs, které jsem si zde poslechl, ANT TC1, dBridge, Skeptical, nezklamali. Dostal jsem dávku hlubokých basů, kterou jsem od Exit Records očekával. Podíval jsem se i na Eeatbrain night kde se řezalo neuro, slušné, ale neměl jsem na to náladu.

PÁTEK

Pátek, velký den, zpřístupnění Main stage a očekávaná Opening Show. Blížila se půl desátá, stanové městečko se vylidňovalo, stage se vyprazdňovaly, bary obsloužily poslední žíznivé. Všichni mířili na Main stage, vstup byl vyřešen pod Platinum terasou, která dělala dojem mostu. Oproti minulému roku se přístup na stage zúžil, ale vím, kam tím pořadatelé mířili. Při vcházení jste před sebou viděli pouze stage a dodávalo to epický efekt. Samotná Opening show byla opravdu vydařená, jak po vizuální, tak i po zvukové stránce, kterou mělo na svědomí duo June Miller.

Hlavní aktéři večera: Netsky, Andy C, Noisia, Mefjus a A.M.C

Netsky je pro mě sellout a vyrábí už jenom rádiový hity. Kde jsou ty časy, kdy produkoval tracky jako Iron Heart nebo Escape. Jeho set sem tedy vynechal. Prý hrál ale své staré tracky a byl to solidní mix, nemohu posoudit. Na Andyho jsem už byl, ale spíš jsem se rozehříval na Noisie. Ta zde poprvé představila své album Outer Edges, kluci z Noisie z toho udělali parádní show, byli zde všichni 3 ve vesmírně ozářeném vylepšení. Pro mě určitě jeden z TOP 3 setů na LiRu. Pokračoval Mefjus, který mě ještě nikdy nezklamal, set naplněn neuro soundem s hlavou a patou. A.M.Cho jsem již nezvládl a šel jsem na bar.

Let it Roll oa 2016

SOBOTA

Sobota, poslední den, začal jsem pociťovat únavu z předchozích dnů, nic, co by se nedalo překonat trochou alkoholu. Track of the day. Na dnešek jsem si naplánoval tyto interprety: Hybris, Rockwell, Icicle, Emperor & Kasra, Pendulum.

Start s Hybrisem, slušnej deepovej set. Rockwell byl pro mě velká neznámá, jeho produkci jsem znal, ale hrát jsem ho ještě nikdy neviděl. Jeho styl nebyl moc pro mě, ale určitě nezahrál špatně. Icicle zahrál tentokrát tvrdší set, než je u něj zvykem, slušný. Jeden ze setů, který jsem vyhlížel od začátku festivalu, byl i Emperor s Kasrou, jejich hodinku za pultem řadím mezi nejlepší sety na festivalu, selekce tracků i mix byl on point. Poslední účinkující, u kterého jsem si poslechl celý set, byli Pendulum, snad už jen proto, že mě kdysi dávno jejich track Slam přivedl poprvé k DnB. Po rozpadu vystupují místo live kapely jako duo DJ a MC. Zazněly klasiky i novější tracky. Velké plus byl MC Verse, byl to přeci jen poslední den a mé zásoby energie už se blížily ke konci. Mr. Verse však věděl, jak “rozhajpit” crowd a udržel mě na nohou. Po setu jsem si prošel areál, podíval se naposled na všechny stage a šel umřít.

SLUŽBY

Nyní věnuji pár řádků službám pro návštěvníky. Cenová politika na barech byla festivalová, prostě vodu za dvacku tu nenajdete, pivo bylo v pohodě. Food tenty: kebab, nudle – žádný kulinářský zázrak, ale v tom stavu vás zajímá jen to, že je to teplý a mastný. Stanů s jídlem tam bylo samozřejmě víc a nabídka byla rozmanitější, já stihl jen tyto. TOIky skončily klasicky jako všechny TOIky… Sprchy byly ok, občas tekla teplá, občas došla.

Závěrem? Jsem rád že máme v Čechách festival takovéto velikosti, který sem přiváží světová jména DnB scény.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit