Na Instagramu je v dnešní době každý. Doslova každý. A není těžké se ztratit v záplavě účtů a instagramových profilů, které nejsou ničím obohacující. Přesto všechno se ale na instagramu dají objevit i účty, které vás zaručeně pobaví, potěší či alespoň inspirují.

Instagram je v současnosti jednou z nejrozšířenějších sociálních sítí a tvrzení, že je na něm doslova každý, není vůbec přes čáru. Na Instagramu je v dnešní době přes miliardu aktivních účtů a ne všechny rozhodně stojí za to. Některé ale naopak určitě ano. V tomto článku přinášíme seznam nejlepších instagramových účtů a profilů, které rozhodně stojí za to sledovat. Jsou to účty, které vás pobaví svou absurditou či humorem, inspirují vás ke kreativitě a nebo vás prostě bude těšit se na ně jen dívat.

Young emperors

Mladý newyorský pár původem z Francie se rozhodl, že si bude den co den barevně i vzorově ladit své oblečení a outfity. Oba se živí fotografií a móda, styl a ani estetika jim rozhodně není cizí. O tom se každopádně můžete přesvědčit na jejich profilu @young_emperors. Na tom mají již přes sto tisíc sledujících. Těch společně se spoustou hravých a vtipných outfitů, videí a příspěvků rychle přibývá.

Magazín Politiq

@magazinpolitiq je český internetový magazín, který se zaměřuje na to nejdůležitější ze zahraniční politiky. Sleduje ale také i to, jak na českou politickou scénu nahlíží média zahraniční. POLITIQ zastupuje liberální a otevřenou společnost a hájí demokracii, svobodu a především pravdu. Jedná se o magazín, který čtenářům nabízí kvalitní obsah, který těží ze zahraničních, především německo-jazyčných médií. Dále pak také upozorňuje na rozporuplnosti a nejasnosti ve světové i domácí politice a společnosti.

Ulepená

Ulepená já. Tak si na svém instagramovém účtu říká mladá umělkyně z Brna. Tvoří originální a usměvavé koláže, které lepí z novinových ústřižků, různých obrázků a prakticky ze všeho, co ji zrovna přijde pod ruku. Vedle krásných a přímo snových koláží a obrázků z ústřižků novin tvoří také svou jedinečnou poezii. Kromě toho, že svou ulepenou tvorbu sdílí na svém instagramovém profilu @ulepena, vyrábí Anna Ročková, která za celým projektem stojí, také různé deníky, samolepky a další. Tuto jedinečnou, originální a snovou poetiku vytvořenou z výstřižků si rozhodně nenechte ujít!

The Chlamydia Magazine

Ne příliš známý účet, nemá ani mnoho sledujících. Nabízí ale perfektní sbírku toho nejabsurdnějšího z celého internetu. Účtů, které se věnují sbírání a sdílení podivných fotografií ze všech možných situací a ze všech možných koutů světa, je na Instagramu spousta. Chlamydia Magazine je ale snad nejaktivnější a nikdy prostě nevíte, co na vás čeká v dalším příspěvku nebo instagramovém příběhu. Celým internetovým bizárem se můžete pokochat na účtu @chlamydiamagazine.

Real History Uncovered

Na instagramovém profilu @realhistoryuncovered se toho dozvíte nesmírně mnoho z historie a dějin lidstva, planety, společnosti ale i zločinu, obchodu a mnoha dalších. Nejedná se o účet, který by sdílel jen nám už dávno známá historická fakta a události. Naopak, tým tohoto populárního účtu přichází s každodenními zajímavostmi a fakty o prakticky neznámých a neoposlouchaných událostech či osobnostech a jejich činech. Účet se věnuje nejsilnějším příběhům z celých dějin lidstva a přináší originální a neotřelé poznatky, které tvořily a tvoří naši společnost a lidskou populaci, tak jak ji známe. Přímo na profilu také naleznete odkaz, na kterém si můžete přečíst detaily a podrobnosti o jednotlivých příspěvcích účtu, které vás zaujaly nejvíce.

tadyjetom

Tom Zahrádka alias Tom, co kreslí obrázky a je grafický designer, ilustrátor, spisovatel a lektor wokrshopů na volné noze. Na instagramovém profilu @tadyjetom sdílí svou tvorbu – jednoduché, ale úsměvné grafické ilustrace, ve kterých se objevují motivy z každodenního života. Ty ale vypadají na umělcových návrzích a ilustracích úsměvně, barevně a hravě. Tom vedle své povedené tvorby také ale založil skupinu Urban Sketchers Prague, která sbírá a sdílí různé výtvarné pohledy na Prahu. Založil také pražskou knihovnu věcí – Library of Things. Ta sídlí v Kampusu Hybernská a jak už je z názvu jasné – prostě půjčuje věci. Tomovu tvorbu si můžete kromě jeho instagramu prohlédnout a i zakoupit také na jeho stránkách. Na nich se o talentovaném a inspirativním umělci dozvíte vše důležité.

Pokojovky

Za instagramovým účtem a celým projektem @pokojovky stojí tři kamarádky, které prostě mají rády pokojové rostliny. Myslí si, že obklopit se zelení by nemělo být nic složitého. Proto prostřednictvím svého účtu ale také svých webových stránek učí a nabádají lidi k tomu, jak se správně starat o své zelené kamarády. Upozorňují pěstitele na běžné začátečnické chyby a u nás v Česku a především v Praze se perfektně postaraly o hotovou zelenou osvětu.  Na jejich instagramu naleznete řadu užitečných návodů, postupů, rad a to ať už se týkají škůdců, množení, přesazování, nebo samotného pěstovaní a s ním spojenými problémy. Holky z Pokojovek vydaly i svou vlastní knihu a zastihnout je můžete i v jejich kouzelném obchůdku / městské džungli na Letné.

crackedcats

Kočky milujeme všichni. A to je bez debaty! Jestli chcete každodenní přísun těch nejhezčích, nejroztomilejších, nejvtipnějších a nejkomičtějších koček, sledujte na instagramu účet @crackedcats. Na jejich profilu naleznete stovky a stovky koček v nejrůznějších polohách, prekérních situacích a vtipných okamžicích. Tyhle kočky si prostě nesmíte nechat ujít. A pravdou zkrátka zůstává, že na kočičky se můžeme dívat neustále a nikdy nás to neomrzí.

Break Your Own Cube

Za projektem a platformou Break Your Own Cube neboli BYOC stojí mladá a nadaná výtvarnice Ama Péčová. Ta se pokouší se svými kamarády-spolupracovníky svým uměním bořit společenské hranice a vystupovat ze své komfortní zóny. K tomu se svou tvorbou snaží přesvědčit právě i ostatní. BYOC se snaží o rozšiřování kulturních obzorů a o bourání zažitých stereotypů, které jsou v naší společnosti všudypřítomné. BYOC vydává své vlastní kolekce, přičemž každá má určité poselství. Tvorba platformy Break Your Own Cube zahrnuje klasické oblečení, šály, brože, pohledy, penály, ledvinky, grafické návrhy a mnoho dalších. Jak jsem již zmínil, BYOC si žadné hranice neklade a pokud na nějaké narazí, zboří je a nahradí je něčím kreativním, inspirativním a spojujícím. Tvorbu Amy a celé její platformy můžete sledovat na instagramovém účtu @breakyourowncube. Celé poselství boření hranic a překračování komfortních zón můžete pak podpořit nákupem její tvorby. Určitě si vyberete.

Lidé pozdního kapitalismu

Instagramový účet a profil @lide_pozdniho_kapitalismu postuje ironické příspěvky, ve kterých zaznamenává pokrytectví a absurditu současné české společnosti. O kapitalismus tady tolik upřímně nejde. Jedná se hlavně o naprosto bezchybnou přehlídku české satyry a  galerii ironických a  absurdních fotek. Ty byly pořízeny po celém Česku a po Praze. Jen zřídka se na profilu objeví fotografie, která zjevně není z Prahy ani z Česka. Všechny spolu ale ladí a podtrhávají hlavní poselství celého účtu: pokryteckou a nekonstruktivní kritiku negativních externalit pozdního kapitalismu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit