Už jste někdy přemýšleli, že by se vám líbilo být držitelem světového rekordu a být zapsán v Guinnessově knize rekordů? Pokud ano, rozhodně jste se rozmýšleli, jaký z nich překonat nebo jaký nový vytvořit. Jsou zde ale lidé, kteří vytvořili či překonali velmi divné rekordy.

Vítejte u TOP 5 nejdivnějších rekordů!

1. Nejdále vystříknuté mléko z oka

Již první rekord může být pro většinu lidí dosti odtažitý a nejspíše by se ho nesnažili překonat. Tento rekord byl překonán již v roce 2004 a od té doby nebyl pokořen. Rekord z roku 2004 činí neuvěřitelných 274 centimetrů. Hodlá někdo z vás tento rekord překonat?

2. Nejvíce knih napsaných pozpátku

Napsat knihu není nic lehkého, ale co ji třeba napsat pozpátku a nejenom jednu, ale rovnou 67? Tento rekord drží muž jménem Michale Sateli, který dokázal pozpátku napsat 67 děl. Všechny jeho knihy dohromady obsahovaly necelých 20 milionů znaků (přesněji 19 760 936).

3. Nejrychleji nabraná váha

I přesto, že se většina z nás snaží zhubnout nebo hubenými zůstat , najdou se jedinci, kteří se snaží o opak. Žena z USA si dala za cíl přibrat až na váhu 450 kg, což se jí také povedlo. Svoji cestu také zaznamenávala na svých stránkách a sledující jí mohli přispívat na jídlo. To ji týdně stálo neuvěřitelných 15 tisíc korun. Svého cíle nakonec dosáhla, ale rozhodla se zhubnout zpět na svojí předešlou váhu.

4. Největší sbírka gumových kačenek

Když se řekne gumová kačenka, většinou se vybaví vana s jednou nebo dvěma kusy této dekorace. Ženě Charlotte Lee by se ale její celá sbírka těchto hraček do vany ani nevešla. Vlastní totiž 5 631 kačenek různých velikostí, tvarů a barev. Ještě úchvatnější je, že ve sbírce byste nenašli dvě stejné kačenky.

5. Nejvíce rozbitých záchodových prkýnek hlavou za minutu

I tímto způsobem se dá dostat do Guinnessovy knihy rekordů. Rozbitím 46 prkýnek od záchodu hlavou. My většinou řešíme, jestli je prkýnko čisté či ne. Muž, který vytvořil tento rekord, spíše přemýšlel nad tím, jestli dokáže jedno prkýnko rozbít za 1,3 sekundy. To byl totiž průměrný čas potřebný pro rozbití jednoho prkýnka na vytvoření rekordu.

I když na videu není rekord v počtu rozbitých prkýnek, byl později vytvořen mužem na videu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit