Mekka evropského surfingu, francouzské městečko Seignosse na pobřeží Atlantského oceánu se během uplynulého týdne stalo opět hostitelem mistrovství České a Slovenské republiky v surfingu pod názvem Quiksilver a Roxy Czech & Slovak Surfing Championship. Předpověď nezklamala, a tak mohli závodníci poměřit síly a dovednosti v pořádných vlnách. Diváci byli svědky zajímavého surfingu v podání nejlepších Čechů, Slováků a také tradičních hostů šampionátu z Maďarska.

Mistry Česka a Slovenska se po zásluze stali Jan Klvaňa, který získal titul již po čtvrté, a Anna Černá, čímž zopakovali společný úspěch z mistrovství před třemi lety. Nejlepší umístění ze slovenských závodníků vybojoval Vlado Bachnár, který obsadil čtvrté místo. Maďarskou výpravu, která je pravidelným účastníkem závodů, nejlépe reprezentoval celkově 5. místem Zoltán Bakro.

Mistrovství doprovázely od prvního dne ideální podmínky, velké vlny, slabý vítr a slunečné počasí. Díky této kombinaci bylo vidět spoustu zajímavých okamžiků.

Ženský závod se posunul pro velké vlny na úterý a v pondělí, kdy byly největší vlny, dostala přednost kvalifikace mužů. Titul mistryně České a Slovenské republiky získala již podruhé Češka Anna Černá. Anna strávila téměř dva roky surfováním na Srí Lance a poslední měsíce pak na Kanárských ostrovech. Jako jedna z mála domácích surfařek dokáže plně využít potenciál vlny a její styl je její jasnou předností. „Během finále jsem byla docela nervózní, podmínky nebyly vůbec jednoduché a jsem moc ráda, že se mi podařilo odjet 2 hezké vlny,“ raduje se po závodě Anna Černá. Druhé místo patří Danice Tothové ze Slovenska a třetí skončila snowboardová olympionička Šárka Pančochová, která brala závody jako dobrou letní přípravu na snowboarding. „Atmosféra je daleko uvolněnější než u snowboardových závodů a celkově jsem si to moc užila. S mým trenérem Martinem Černíkem, jsme se shodli, že je to ideální letní příprava na snowboardovou sezonu,“ říká Šárka Pančochová.

Mužské semifinále a finále se tak odjelo v úterý odpoledne, kdy se zvedal vítr, ale vlny měly stále velkou sílu. Čtveřice nejlepších, která postoupila z vyřazovacích kol, se potkala ve 45 minutové session a o vítězi rozhodl součet dvou nejlepších vln. S náročnými podmínkami si nejlépe poradil Jan Klvaňa, který tráví většinu roku na Bali. „Jsem moc rád, že se mi podařilo po třech letech obhájit vítězství, konkurence ve finále byla opravdu veliká,“ říká vítěz Jan Klvaňa. Na druhém místě skončil Otmar Oliva a třetí pak Martin Černík.

MEN’S FINALS

  1. Jan Klvaňa – 12.5 b
  2. Otmar Oliva – 11 b
  3. Martin Černík – 8,5 b
  4. Vlado Bachnár – 8 b

WOMEN’S FINALS

  1. Anna Černá – 8 b
  2. Danica Tothová – 7,5 b
  3. Šárka Pančochová – 7 b
  4. Milada Kubešová – 2 b

Bližší informace na: www.surfchamp.cz

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit