Grafik Tomáš Břínek, známý pod pseudonymem TMBK, reagující kolážemi na aktuální dění, v půlce září otevřel velkolepou výstavu Českoland v podzemí pražského hotelu Pyramida, kde dříve bývala spartakiádní jídelna. Těšit se můžeš například na Andreje Babiše ve vězení, znovu slyšet věštby Jolandy nebo na vlastní kůži pocítit, co prožívala “bába pod kořenem”. Pro veřejnost je výstava Českoland otevřená každý den až do 11. října. Na našem Instagramu nyní můžeš soutěžit o vstupenky.

První přípravy výstavy začaly už na podzim loňského roku, kdy internetový král komedie s pseudonymem TMBK vybíral peníze na její realizaci skrz crowdfundingový server Hithit.cz, kde získal bezmála 1,5 milionu korun. Mottem sbírky bylo: Čím víc toho vybereme, tím hezčí vězení Andrejovi postavíme. Výstava Českoland nabízí bizarní instalace nejrůznějšího typu. „Těšte se na sochy, plastiky, hejbátka, koláže, videa, hologramy i naivistické píčoviny. Od Zemana až po Ortel můžou být všichni aktéři této výstavy zároveň uraženi i polichoceni. Je to fakt velký,“ nadšeně popisuje TMBK.

Pokud se na výstavu Českoland chystáte, ale ještě nemáte lístky, můžete si je zkusit vysoutěžit. Na našem instagramovém účtu právě probíhá soutěž o 2×2 vstupenky, takže pokud se na vás usměje štěstí, jít se pobavit budete moct i s doprovodem. Hodně štěstí!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit