Autorskou inscenaci studentek DAMU Antonie Rašilovové a Kateřiny Coufalové „Tvá ústa měla hořkou chuť“ uvede v premiéře soubor Depresivní děti touží po penězích v prostorách Venuše ve Švehlovce 30. září od 20:00. Inscenace vznikla z iniciativy zmíněných hereček pod režijním vedením Jakuba Čermáka.

„Když mě oslovily studentky prvního ročníku DAMU, Kateřina Coufalová a Antonie Rašilovová, a požádaly mne, abych jim zrežíroval představení, uvědomil jsem si, jak je to dávno, kdy mi bylo 20 let. A tak tato spolupráce byla příležitostí vstoupit opět do období mládí, hledání té pravé lásky, trápení se pro ni i extáze z toho splynout s někým další. Myslím si, že představení tak funguje jak pro vrstevníky hereček, které se tu svěřují i se svými vlastními zkušenostmi, tak pro někoho, kdo si chce připomenout, jaké to bylo, když byl ještě čistá bytost hledající svou spřízněnou duši,“ říká o inscenaci spoluautor a režisér Jakub Čermák.

Dvojice hereček zkoumá na pozadí příběhu o princezně Salome a proroku Jochannanovi, jak chutná láska i nenávist a jaké by to bylo, dostat hlavu bývalého přítele na stříbrném podnose. Nebojí se ani odhalit divákům vlastní příběhy a zkušenosti z nevydařených vztahů a vtahují je do emocionální horské dráhy, která nikomu nešťastně zamilovanému nepřipadá cizí. Příliš patosu zde ale nehledejte, inscenace je prodchnuta ponižujícími trapasy, hořkým humorem i trpkým poznáním. Tvá ústa měla hořkou chuť jsou zkrátka kabaretem životních osudů.

Tvá ústa měla hořkou chuť
Režie: Jakub Čermák
Hrají: Kateřina Coufalová, Antonie Rašilovová
Scénografie: Kristýna Khinová
Pohybová spolupráce: Petra Mošovská
Hudba: Josefína Dušková
Dramaturgie: Magdalena Malinová
Produkce: Lucie Mlejnková

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit