Koronavirová krize a s nimi spojená vládní opatření přerušila plány mnoha akcí po celé republice. Ne tak úplně Lunchmeat Festivalu. Organizátoři nakonec akci podle všech platných pravidel uskuteční a k tomu přidávají oznámení již třetí vlny vystupujících.

Lunchmeat festival potrvá tento týden od pondělí 28. 9. do soboty 3. 10. a odehraje se na nejrůznějších lokacích po celé Praze. Začíná dnes ve 20 hodin v CAMPu – Centru Architektury a Městského Plánování. Z důvodů vládních opatření pak budou mít všichni účastníci vyhrazené své místo k sezení a všechny vnitřní akce musí končit ve 22 hodin. Z toho důvodu jsou posunuty i začátky vystoupení – v pátek bude akce začínat v 16:30 a ve čtvrtek a sobotu v 17:00.

Přesto všechno nabídne 11. ročník festivalu unikátní zážitek z audiovizuálního umění a elektronické hudby světového rázu. Kromě CAMPu se desítky umělců představí v divadle Archa, klubu Ankali nebo ve Veletržním paláci, součástí Národní galerie.

K již oznámeným jménům jako Sophie, Robert Henke nebo Helena Hauff teď přibyl ještě například Shackleton, inovátor klubové hudby a zakladatel kultovní značky Skull Disco, jehož ponurý dubstep zní jako hudba k zapomenutým rituálům i blížící se apokalypse. Organizátoři dále představují třeba producenta a DJe Aquariana, amsterdamské duo Know V.A., které ve své hudbě probouzí odkaz holandského hardcore z devadesátých let, a mnoho dalších.

Kompletní program najdete na webových stránkách festivalu a vstupenky můžete stíle zakoupit v síti GoOut.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit