Pokud vás svými tvary uhranula nová Škoda Karoq, tak se vám jistě bude líbit také prototyp, za kterým stojí studenti Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto. Ti se letos (v pořadí již popáté) pustili do realizace vlastního speciálu a jako vždy všem vyrazili dech. Kompaktnímu SUV odebrali střechu a předělali ho na kabriolet. Nese název Sunroq, což je vozidlo poměrně přesně charakterizuje. Je jako stvořené pro prázdninové cestování za sluncem!

Na stavbě prototypu se podílelo celkem 23 žáků. Studenti na návrhu intenzivně pracovali po několik dlouhých měsíců a pod jejich taktovkou vzniklo téměř vše – návrhy interiéru a exteriéru, mechanika i konstrukce vozu. Nemuseli sice stavět na zelené louce, protože jim jako základ posloužila nová Škoda Karoq, ale přesto si zaslouží velký obdiv. Jde vidět, že se středoškoláci neflákají a naopak překypují velkým potenciálem.

Koncept otevřeného víceúčelového vozu sice není zcela běžný, ale pár vozidel dané kategorie se přeci jen najde. Za zmínku stojí například oblíbený Range Rover Evoque Vonvertible či Nissan Murano CrossCabrio, který se však prodejním šlágrem nestal. Co se týče prototypu Sunroq, oproti standardnímu Karoqu se liší především absencí pevné střechy, designem A a B sloupků a dveřmi.

Naprosto odlišná je záď vozidla. Studenti zcela přepracovali víko kufru a za zadními sedadly umístili poněkud kontroverzní prvek – “hrb”. S prototypem si pohráli a snažili se ho maximálně přizpůsobit nejpočetnější skupině zákazníků – mladým lidem. Proto na prototypu najdete i množství méně nápadných detailů a decentních úprav. Například v podobě sportovnějšího předního nárazníku, který při jízdě za tmy promítá na vozovku logo automobilky. Stejnou funkci má také zadní nárazník. Velmi zdařilé je také podsvícení klik dveří.

Sunroq je bohužel pouhým prototypem, který pravděpodobně nikdy nespatří světlo světa. Zájemci se proto musí spokojit s klasickým “zastřešeným” vozidlem. Ceny Škody KAROQ jsou ovšem ve velmi příjemné hladině, takže pokud se vám design kompaktního SUV líbí a oželíte kabriolet, není co řešit.

Testovací jízdu si můžete domluvit například u autorizovaného prodejce na www.auto-poly.cz.

– advertorial –

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit